godło

  strona domowa

aktualności

o szkole

patron

galeria

 

Zespół Szkół w Pińczowie

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Jana Pawła II

 28-400 Pińczów
  ul. 7 Źródeł 7
  tel. (0-41) 357-60-00
  NIP: 6621718004
  REGON: 001319933                                                                                                zssp2sekretariat@o2.pl

aktualności

 


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

   24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Podczas apelu ustępujący Samorząd Uczniowski przekazał władzę swoim następcom z klas piątych. Następnie wyróżniającym się uczniom zostały wręczone świadectwa "z paskiem", nagrody i dyplomy. Na zakończenie pan dyrektor Mirosław Madej życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

24

24


XV GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

   Uczniowie z klasy 2 b Jakub Cieślak i Mateusz Madej reprezentowali naszą szkołę na gminnym konkursie recytatorskim. Zdobyli wyróżnienie i cenne nagrody książkowe oraz dyplomy.  Gratulujemy im i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach.

24

24

24


WĘDRÓWKA PO TATRACH

   Ostatni miesiąc nauki przed wakacjami wykorzystywany jest na wycieczki. Klasa III A i V B wyjechały na dwudniową imprezę turystyczną do Zakopanego. Wędrując po tatrzańskich szlakach poznawały krajobrazy, przyrodę i szczyty najwyższych polskich gór. Uczniowie mogli na żywo zobaczyć to, co do tej pory poznawali na lekcjach przyrody. Spacerując po Krupówkach, gdzie panuje wyjątkowa atmosfera, z uwagą przyglądali się strojom góralskim, obyczajom i uczyli się góralskiej gwary.
    Wycieczka w góry dostarczyła wszystkim wielu ciekawych informacji i wrażeń, a zakupione pamiątki długo będą przypominały chwile spędzone w tym pięknym mieście.

19

19

19

19

19WYBORY SAMORZĄDU

   9 czerwca 2016r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, który będzie działał w naszej szkole w przyszłym roku szkolnym. Głosowali uczniowie klas III - VI oraz nauczyciele i oddawali swój głos na jednego z siedmiu kandydatów. Najwięcej osób zagłosowało na Alicję Łęczek z klasy V B, która będzie pełnić funkcję przewodniczącej szkoły. Jej zastępcą została Kinga Młyńczak również z klasy V B. W skład nowego pocztu sztandarowego wejdą: Julia Kwiecień, Marceli Majewski i Nikol Tracz.

19

19

KRYNICA MORSKA

     Impreza Turystyczno –Krajoznawcza w Krynicy Morskiej miała na celu poznanie walorów klimatycznych  Pomorza i Zalewu Wiślanego. Uczniowie brali udział w warsztatach z wykorzystaniem bursztynu oraz nocnym poszukiwaniu jantaru  na plaży w Krynicy Morskiej. Wszystko to było atrakcją dla uczniów dzięki profesjonalnej Akademii Bursztynu na Pomorzu. Zwiedzali uroki krajobrazu morskiego wędrując na Garb Wielbłądzi najwyższe wzniesienie na Mierzei Wiślanej. Poznali architekturę i zabytki Gdańska, Gdyni oraz zwiedzili  Dar Pomorza-perełkę żeglugi morskiej. Płynęli statkiem  „Czarną Perłą”, gdzie śpiewali szanty morskie i oglądali zabytki Gdańska. Podziwiali uroki nadmorskie z latarni morskiej  w Krynicy Morskiej. Poznali okolice Krynicy Morskiej i port rybacki jadąc ciuchcią zabytków. Zwiedzili port pasażerski Zalewu Wiślanego w Krynicy oraz Zamek w Malborku. Chętnie odpoczywali na plaży, gdzie odbywały się konkursy na budowle z piasku oraz zabawy sportowe na plaży. Mieli również możliwość kąpieli morskiej.

13

13

13

13

13

13

13

13


WYCIECZKA DO WISŁY

    Uczniowie naszej szkoły wspólnie z rodzicami i opiekunami wyruszyli w dniach 19- 21 maja na wycieczkę w urodziny patrona szkoły Świętego Jana Pawła II. Przygoda w Beskidzie Śląskim była wspaniała i oczywiście ta piękna słoneczna pogoda stworzyła niepowtarzany klimat. Przeżyliśmy  chwile, które dały nam wielką radość i satysfakcję z naszego patrona. Organizatorzy dziękują wszystkim rodzicom za ich poświęcenie i wspomaganie w opiece nad uczniami.

13

13

13

13

13

13


WYCIECZKA DO KRAJNA

   25.05.2016r. klasy 4a i 4b pojechały na wycieczkę do Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie. Spacerując kilometrową ścieżką uczniowie zobaczyli najpiękniejsze obiekty architektoniczne i cuda natury z całego świata zaczynając od Bazyliki Świętego Piotra, a kończąc pod wulkanem Etna. Duże wrażenie zrobiły również miniatury Coloseum, Piramidy Cheopsa, wież World Trade Center i wiele innych. Następnie po krótkim odpoczynku i posiłku przyszedł czas na strefę rozrywki. Uczniowie mieli do dyspozycji stację kosmiczną, łódeczki, kule wodne, strefę dmuchańców, eurobungee, skuterki i kino 6D.

31

31

31

31

2

2


ROZGRYWKI SPORTOWE NAJMŁODSZYCH KLAS

           18.05.2016r. odbyły się eliminacje wojewódzkie II Świętokrzyskiej Miniolimpiady w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych klas I - III. Uczniowie startowali w trzech grupach wiekowych. Swoje umiejętności sportowe pokazali w czterech konkurencjach: bieg sztafetowy, rzut do celu, pokonywanie toru przeszkód, zakładanie kółek ringo na pachołki.
Organizatorem imprezy sportowej był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w  Pińczowie.
W wojewódzkich eliminacjach wzięło udział 7 szkół podstawowych. Szkoły uzyskały następujące wyniki:
I miejsce - SP 2 Pińczów -78 pkt.
II miejsce - SP Chmielnik - 65 pkt.
III miejsce - SP Kije - 52 pkt.
IV miejsce - SP Michałów - 46 pkt.
V miejsce - SP Złota - 44 pkt.
VI miejsce - SP Skalbmierz - 39 pkt.
VII miejsce - SP Wielgus - 28 pkt.

Dzięki temu, że nasza szkoła zdobyła I miejsce, zakwalifikowała się do kolejnego etapu miniolimpiady. Uczestnicy imprezy otrzymali dyplomy, cukierki, a najlepsi puchary.

19

19

19

19

19

19

19

19

19

19
NIECODZIENNA LEKCJA ZAJĘĆ TECHNICZNYCH

   Uczniowie klasy III A uczestniczyli w bardzo interesujących warsztatach plastycznych organizowanych przez dom kultury w Pińczowie. Dzieci, pod kierunkiem plastyków, własnoręcznie wykonywali naszyjniki oraz kolczyki. Samodzielnie zrobiona biżuteria będzie doskonałym prezentem z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

17

17

17ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

    W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole jest wpisany apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm. Przybliża on fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież.
   Apel odbył się 29 kwietnia 2016r. W swoim wystąpieniu uczniowie klasy V B  przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r.  i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. Chór szkolny zaprezentował pieśni patriotyczne związane z tym świętem:  „Polonez 3 Maja”, „Witaj majowa Jutrzenko”, „Rotę", „Hymn do miłości ojczyzny" i inne. Występ wzbogacili uczniowie klasy III A, wykonując taniec narodowy - polonez. Uczniowie ten nadzwyczajny temat przygotowali i przedstawili w sposób bardzo ciekawy.  Wnieśli w ten występ dużo serca i zaangażowania.
   Głównym  celem apelu było wyrobienie wśród dzieci i młodzieży postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych. Cieszymy się więc wolną Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn.

1

1

1

1

1

1

1

PODZIĘKOWANIE

     Dyrekcja oraz uczniowie klasy III A wraz z wychowawczynią dziękują Zarządowi firmy "Dolina Nidy" w Gackach za wsparcie finansowe na zakup strojów do poloneza. Zaprezentowany układ taneczny pozwolił uświetnić uroczystość z okazji 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole.

17


DZIECKO JAKO BADACZ - CZYLI DRUGOKLASIŚCI POZNAJĄ HISTORIĘ

     Klasy Leonardo Da Vinci - czyli klasy 2a i 2 b odwiedziły dwór starościński w Podzamczu Chęcińskim. Dzieci  przywitał przewodnik - pan, w czerwonym kontuszu, który staropolskim językiem i ze szlachecką gestykulacją, przedstawiał zasoby dworu, jego historię i rys historyczny XVII-wiecznej Polski. Aura tego niezwykłego spotkania spowodowała, iż nasi mali badacze  czuli się w tym dworze osobami najważniejszymi. Na zakończenie, w celu szlifowania szlachetnych postaw i dobrych zachowań, drugoklasiści uczestniczyli w ciekawych warsztatach przygotowanych przez kino Helios, połączone z projekcją filmu ,,Zwierzogród”.

1


1

1

1


KLASY PIERWSZE W TEATRZE

            W dniu 22.04.2016 r. klasy Ib i Ic wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Uczniowie wzięli udział w warsztatowych spotkaniach z aktorem  z cyklu „Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa” o doskonaleniu sztuki mówienia. Po zajęciach dzieci udały  się na  spektakl teatralny pt. „O Rybaku i Złotej Rybce”. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

26

26

26

26


KLASY DRUGIE ODKRYWAJĄ TAJEMNICE LUDZKIEGO CIAŁA

   Po raz kolejny klasy drugie zostały zaproszone do uczestnictwa w  warsztatach laboratoryjnych  oraz do czynnego zwiedzania ekspozycji pod tytułem ,, Człowiek- niezwykła maszyna” w Centrum Nauki  Leonardo da Vinci w Podzamczu. Podczas zajęć laboratoryjnych dzieci odkrywały tajemnice przypraw oraz zbadały, ile pieprzu zawiera pieprz ziołowy.

16

16

                            Wystawa zachwyciła niezwykłym przedstawieniem  pięciu czynności życiowych człowieka: oddychania, funkcjonowania układu krążenia, reakcji na bodźce, utrzymania postawy pionowej ciała oraz odżywiania. Dzieci  na własne oczy zobaczyły, jak pracuje serce i, dzięki specjalnym promieniom, obejrzały własne żyły, zapoznały  się także z reakcjami na bodźce zewnętrzne.

16


16


W kolejnej strefie  poznali tajemnice układu kostnego. Dzieci  z chęcią ułożyły kręgosłup
i narządy wewnętrzne.

16

16

Nasi drugoklasiści z zapałem przetestowali własną sprawność fizyczną i umysłową. Sprawdzali, czy są w stanie zapamiętać szyfr, przewrócić w myślach przedmiot. Przekonali się także, jak szybko są w stanie pobiec i jak wysoko skoczyć.

16

16

Wrócimy  do Centrum Nauki  Leonardo da Vinci w maju.


TWÓRCZOŚĆ JANA BRZECHWY W KLASACH II

    Od najmłodszych lat dzieci i ich rodzice chętnie sięgają po twórczość Jana Brzechwy, nie inaczej dzieje się w naszej szkole. W ramach konkursu na najpiękniej wykonany wiersz Jana Brzechwy klasy drugie zorganizowały eliminacje wewnętrzne. W klasie IIa były to inscenizacje z dostępnymi rekwizytami. Najciekawiej inscenizowano i recytowano wiersz ,,Kwoka” oraz ,,Na straganie”. Zwycięzcami zostali w IIa Maciek Pikul i Lena Mruk.
W klasie IIb 14 dzieci indywidualnie recytowało wcześniej przygotowane wiersze. Eliminacje były bardzo owocne, a zwycięzcami zostały Julia Tyniec i Anita Koniusz. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe upominki i dyplomy.

16

16

16


MATEMATYCZNE BINGO

    W klasie IIIb uczniowie utrwalają tabliczkę mnożenia w ciekawy sposób. Przygotowali kartki na których mają napisane wyniki mnożenia. Zabawa polega na tym, że kiedy usłyszą działanie szukają wyniku w swoich tabelach, jeśli znajdą przykrywają wynik kółkiem. Kiedy uzbierają 5 wyników w rzędzie pionowym, poziomym lub na ukos, krzyczą bingo. Tak wygląda nasze matematyczne bingo. Wspaniała nauka i zabawa.

9

9

9TURNIEJ KLAS PIERWSZYCH

     Dnia 6.04.2016r. odbył się Szkolny Turniej Gier i Zabaw. W turnieju wzięły udział klasy pierwsze: Ia, Ib i Ic. Uczniowie zmierzyli się w kilku konkurencjach sportowych. Towarzyszyła temu dobra zabawa. Pierwsze miejsce zajęła klasa Ia, drugie - Ib i trzecie – Ic. Na koniec imprezy klasy otrzymały dyplomy oraz wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni słodyczami.

9

9


DZIENNIK ELEKTRONICZNY

   Już od drugiego półrocza zaczął funkcjonować w naszej szkole dziennik elektroniczny. Rodzice, po otrzymaniu od wychowawcy loginów i haseł, mogą na bieżąco śledzić postępy swoich dzieci na stronie zsppinczow.eszkola24.pl/login

MAŁE CICHE 2016

     Zima w Małym Cichym jak zwykle nie zawiodła, co pozwoliło uczyć się i doskonalić jazdę na nartach tegorocznym uczestnikom ,, Białej Szkoły” pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Obok czynnego wypoczynku na stoku narciarskim uczestnicy wyjazdu mieli możliwość skorzystać z Agua Parku w Zakopanem oraz poznać tradycje i zwyczaje górali. Tydzień  w Tatrach, zabawy na śniegu, jazda na nartach, kulig z ogniskiem  i inne atrakcje na pewno pozostaną długo w pamięci naszych młodych narciarzy.


Wychodzimy na stok narciarski :

31

Na stoku narciarskim:

31

31

31
Ciekawe spotkanie w  Murzasichle:

31
Zakopane - doskonała zabawa w kręgielni:

31
Młodzi  narciarze – Małe Ciche 2016:

31
21

Z okazji Świąt Wielkanocnych
chcielibyśmy złożyć szczere życzenia pokoju, wiary i miłości.
By nadchodzący czas był przepełniony spotkaniami z rodziną
i odpoczynkiem, który doda sił
i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań,
a nadchodząca wiosna
wypełni słońcem Państwa życie osobiste i zawodowe


życzą
Dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie          
i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 
w Pińczowie


SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

    17 marca gościliśmy w naszej szkole dzieci z sąsiadującego przedszkola. Były to głównie sześciolatki, które być może już od września rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Tematem spotkania były zwyczaje wielkanocne. Nasi mali goście wykonali wielobarwne pisanki, malowali obrazki i rozwiązywali łamigłówki kształtujące spostrzegawczość. W tych pracach pomagały im starsze koleżanki z klasy V B. Na zakończenie spotkania  wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody oraz własnoręcznie zrobione pisanki.

18

18

18

18


DZIEŃ KOBIET

    Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klas starszych. Uroczystość była przedstawiona w formie koncertu życzeń. Prowadzący składali życzenia wszystkim paniom pracującym w szkole oraz koleżankom z klas. Do życzeń dołączone były piosenki w wykonaniu artystów z naszej szkoły. Zaprezentowano także zabawne scenki i wiersze, a także tańce.

13

13

13

13

13

13

 


DZIEŃ KOBIET W TEATRZE


     Dzień Kobiet  w klasie 2b i 1a rozpoczął się  od życzeń i prezentów dla najmłodszych kobiet w naszej szkole. Następnie weseli i szczęśliwi udaliśmy się do Teatru  „ Kubuś” w Kielcach na spektakl  „ O rybaku i złotej rybce”. Potem uczestniczyliśmy w profesjonalnych warsztatach prowadzonych przez aktorów. Etapem końcowym  był  McDonalds. Obdarowani drobnymi upominkami skończyliśmy świętowanie  w szkole.

9

9

9

9


MALI NAUKOWCY

   Uczniowie klas drugich w obecnym roku szkolnym realizują projekt naukowo-metodyczny ,,Dziecko jako badacz - rozwijanie aktywności twórczej i umiejętności poznawczych uczniów w okresie wczesnoszkolnym w oparciu o zasoby Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim.” Uczniowie biorą udział w profesjonalnie przygotowanych warsztatach naukowo-badawczych w Podzamczu oraz w szkole  wykonują różne ciekawe  doświadczenia, które są sukcesem do ich przyszłej wiedzy. Mamy nadzieję, że w przyszłości doczekamy się wśród obecnych drugoklasistów wspaniałych naukowców.

25

 Odkrywamy tajemnicę prądu

25

 Papierowy motyl też może fruwać?

25

Jak to jest, że oddychamy?

25

 Balonowe czary.

25

Doświadczenia z rybkami i magnesem.

25

Nurek Kartezjusza.MATEMATYKA NA WESOŁO W KLASIE III B

    W klasie III B co jakiś czas odbywają się lekcje, które mają na celu utrwalić i powtórzyć cztery działania matematyczne. Zajęcia  bardzo podobają się uczniom, ponieważ są inne - można się na nich świetnie bawić. Mnożymy, dzielimy, dodajemy i odejmujemy starając się, jak najszybciej trafić w odpowiedni wynik. Mamy przy tym wiele zabawy. Zobaczcie sami.

22

22

22

22


PRZEDSTAWIENIA TEATRU "KURTYNA"

   15 lutego gościliśmy w naszej szkole Teatr "Kurtyna" z Krakowa. Aktorzy wystąpili w dwóch spektaklach profilaktycznych.
    Do uczniów klas 0 - III skierowane było przedstawienie pt. "Kajtek szuka przyjaciela". Ta miniatura teatralna, oprócz tradycyjnych wartości scenicznych, przynosi unikalną realizację ważnych elementów profilaktyki i edukacji. Bohaterem sztuki jest Kajtek, mały chłopiec, który wobec swoich rówieśników jest złośliwy, agresywny, niemiły i skory do kłótni.
   Uczniowie klas IV - VI obejrzeli sztukę zatytułowaną "O jeden krok za daleko". Spektakl, w konwencji teatralnej umiejscowiony w wymiarze tragikomedii, jest kompleksowym zapisem procesu narastania patologii w środowisku szkolnym, u których źródeł leżą problemy związane z uzależnieniami od wirtualnego świata gier komputerowych, braku zrozumienia i upośledzenia w wyrażaniu emocji, rozładowywania napięcia poprzez zachowania ryzykowne, stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej, zanik empatii, czy też nadmiaru deficytów w poczuciu własnej wartości, zaburzeń i błędów w kształtowaniu pozycji w środowisku rówieśniczym.
   To były bardzo pouczające przedstawienia.
 
16

16

16


ZABAWA KARNAWAŁOWA

   2 lutego 2016 roku odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0 - III. Dzieci, przebrane w bajeczne kostiumy, doskonale bawiły się przy dźwiękach orkiestry. W zabawie towarzyszyli im rodzice, którzy dali się porwać karnawałowym rytmom.
   Uczniowie klas IV - VI mieli swoją karnawałową dyskotekę dwa dni później. Również znakomicie się bawili.

4

4

4

4

4


GÓRA GROSZA


  Jak co roku zbieraliśmy grosiki na akcję charytatywną prowadzoną przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

12

PLANETARIUM

   Uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z wizyty w Planetarium,  dzięki któremu przeżyły fascynującą podróż w przestrzeń kosmiczną.

12

12

PIECZEMY CIASTECZKA

   Tuż przed klasową wigilią uczniowie klasy II A samodzielnie wykonali kruche ciasto. Za pomocą foremek w różnych świątecznych kształtach każdy miał możliwość wyciąć  ciasteczka, które po upieczeniu były ozdobą wigilijnego stołu . Kruche ciasteczka  wyszły znakomicie, toteż zostały schrupane do ostatniego okruszka.

12


12

***

20

Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i wypoczynek,
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia

życzą

 Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi
oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2
w PińczowieKLASOWE WIGILIE

   Tradycyjnie w ostatnim dniu nauki przed feriami świątecznymi w klasach odbyły się Wigilie. W tym podniosłym dniu uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami składali sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Następnie zasiedli do świątecznie udekorowanych stołów, aby spożyć wigilijny poczęstunek. Na zakończenie w klasach odbywały się koncerty kolęd.

klasa III a:

24

24

klasa V b:

24

24

klasa I c:

24

25

klasa I b:

24

24

klasy I a i II b:

24

24

24

24

klasa II a:

12

12


WYCIECZKA DO MIECHOWA

   18 grudnia klasa II b i I a wyruszyły na wycieczkę do Miechowa. Zwiedzili przepiękną Bazylikę Grobu Pańskiego. Później udali się do fabryki bombek, gdzie oprócz zwiedzania uczestniczyli w warsztatach. Na koniec otrzymali własną niepowtarzalną bombkę, którą sami zaprojektowali. Humor i zabawa w zaprzyjaźnionych klasach dopisywały przez całą podróż.

21

21

21


JASEŁKA

    W tym roku świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy od szkolnych jasełek, które nasi uczniowie wspólnie przygotowali z gimnazjalistami. Najpierw obejrzeliśmy scenkę w szopce betlejemskiej, a następnie uczniowie zaśpiewali i zagrali najbardziej znane kolędy.

20

20

20


WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

   Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie spotkań z Mikołajem, który przyszedł do nas dwa dni wcześniej.  Dzieciaki, gdy zobaczyły Mikołaja, oniemiały z zachwytu. Z radością powitały miłego gościa, chętnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Różnorodność otrzymywanych prezentów przeszła oczekiwania naszych milusińskich.

Mikołaj w klasie I C:

8


8
Mikołaj w klasie I B:

8
Mikołaj w klasie III B:

8
Mikołaj w klasie II B:

8

8
Mikołaj w klasie IV A:

8

Miłym prezentem z okazji Mikołaja dla uczniów klasy III A i V B była wycieczka do Kielc. Uczniowie najpierw w kinie obejrzeli film "Bella i Sebastian 2", a następnie udali się na kręgielnię.

8

8

ANDRZEJKI

    W ostatnim tygodniu listopada odbyły się zabawy andrzejkowe w klasach oraz szkolna dyskoteka. Uczniowie między innymi wróżyli sobie z wosku, przekłuwali serduszka, poznając imię swojego przyszłego męża lub żony, losowali swój przyszły zawód.
    Podczas dyskoteki szkolnej ponownie urządzono kawiarenkę, gdzie sprzedawano ciasta i ciasteczka upieczone przez rodziców. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie naszego kolegi  z klasy IV B. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

27

27

27

27

27

Andrzejki w klasie III A:

27

27

Andrzejki w klasie II B:

30

30

Andrzejki w klasie I C:

30

Andrzejki w klasie II A

1

1

Andrzejki w klasie III B

2

2KONKURS "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

   23.11.2015r. już po raz czternasty odbył się pińczowski turniej „Bezpieczna Droga do Szkoły” organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Pińczowie we współpracy z partnerami przedsięwzięcia.

Głównym celem konkursu jest podnoszenie świadomości i wiedzy na temat ruchu drogowego oraz zdobywanie umiejętności reagowania w sytuacjach awaryjnych na drodze. Ponadto konkurs sprzyja poprawie bezpieczeństwa dzieci na drodze, a partnerzy zapewniają elementy odblaskowe do umieszczenia na kurtkach i tornistrach. W ciągu czternastu lat rozdano już tysiące takich odblasków.

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych konkurs podzielony był na trzy etapy:

I – Prace plastyczne tworzone jeszcze w szkołach pod okiem nauczycieli.

II – Test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych.

III - Prezentacja artystyczna opowiadająca różne historie drogowe
    i przestrzegająca przed niebezpieczeństwami.

Uczniowie klasy III B z naszej szkoły  zajęli w tym konkursie II miejsce w kategorii - przedstawienie artystyczne. Również dziesięcioro uczniów klas I - III  otrzymało nagrody za pięknie wykonane prace plastyczne pokazujące jak bezpiecznie przejść przez jezdnię.  Bardzo jesteśmy dumni z naszych kolegów.


W FABRYCE BOMBEK

    Obie klasy trzecie z naszej szkoły już poczyniły przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, udając się do Fabryki Bombek "Decora" w Miechowie. Najpierw wszyscy uczniowie samodzielnie ozdobili bombki kolorowymi farbami i brokatem. Po warsztatach plastycznych nastąpiło zwiedzanie zakładu, w którym wszystkie szklane ozdoby wykonywane są ręcznie. Dzieci poznały cały proces powstawania choinkowych ozdób od projektowania, formowania, srebrzenia, aż do misternego ozdabiania. Najbardziej urzekły wszystkich gotowe figurki, przedstawiające zwierzątka, mikołajki, księżniczki, bałwanki oraz przepiękne, ręcznie malowane bombki. Na koniec uczestnicy wycieczki mogli sobie kupić te błyszczące cudeńka w firmowym sklepie, a także otrzymali na pamiątkę własnoręcznie ozdobione bombki. To była fascynująca wycieczka.

Klasa III B:

18

18

18

Klasa III A:

18

18

18NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

   13 listopada 2015 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Było to widowisko artystyczno - historyczne, mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków  w 1918 roku.
    Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Występujący uczniowie zobrazowali ówczesną sytuację polityczną kraju. Przypomniano daty trzech największych powstań narodowych. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Pieśni patriotyczne, w wykonaniu szkolnego chóru, pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
    Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli to historyczne widowisko, które zostało przedstawione na tle niezwykłej scenografii.

13

13

13

13

13

13ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW


    28 października  do naszej szkoły  przyszły dzieci  ze swoimi paniami z zaprzyjaźnionego  przedszkola na Grodzisku. Przedszkolaków gościli uczniowie klasy III B. Dzieci zobaczyły sale lekcyjne.  Zapoznały się  z informacjami na temat naszego patrona – Jana Pawła II. Uczniowie klasy III B pokazali nawet swoją szatnię, gdzie pozostawiają ubrania. Później służyli radami podczas wykonywanych rysunków.  Były również popisy w śpiewaniu piosenek. Dzieciom bardzo podobał się ten szkolny dzień i zaprosiły uczniów do siebie.

9

9

9

9

9

9


BIJEMY RAZEM REKORD

 

    16 października szkoły objęte Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować", zorganizowały kolejną odsłonę ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo -  oddechowej. Dzięki  Fundacji WOŚP,  która podarowała naszej szkole fantomy do nauki udzielania pierwszej pomocy,  wszystkie dzieci naszej szkoły miały możliwość nauczyć się udzielania pomocy i przystąpiły wraz z całą Polską do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Dzieci ochoczo przystąpiły do bicia rekordu, a całą akcję rozpoczął dyrektor Andrzej Cepak wraz z prowadzącymi p. Dorotą i Elą. Najbardziej aktywni zostali obdarowani apteczkami podarowanymi szkole przez fundację WOŚP.  Mamy nadzieję, że za rok pobijemy tegoroczny rekord.

21

21

21

21

21


TEATR "KURTYNA"

  15 października ponownie gościł u nas Teatr "Kurtyna" z Krakowa z dwoma profilaktycznymi przedstawieniami.
   Klasy młodsze obejrzały spektakl zatytułowany "Z miłości do serduszka". Była to zabawna lekcja wiedzy o zdrowiu i kondycji fizyczno - psychicznej człowieka. Najmłodsi widzowie poznali tajniki zachowania diety, wpływu zajęć ruchowych na stan zdrowia oraz niepożądanych skutków wszelkich uzależnień.
   Do uczniów klas starszych skierowany był spektakl pt. "Nie jesteś sam".  Tematyką tego przedstawienia była prezentacja problemów i zagadnień związanych z momentem przejścia młodzieży w kolejny etap dojrzewania: ze szkoły podstawowej do gimnazjum.
   Uczniowie z uwagą śledzili dynamiczną akcję i podziwiali grę aktorów, a po skończonym spektaklu dzielili się wrażeniami.

16

16


APEL Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

  
    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi.
    Uczniowie klasy III A i V B przedstawili swoje zdolności aktorskie w humorystycznych scenkach z życia szkoły. Recytowali także wiersze, śpiewali piosenki oraz zaprezentowali taniec.
Na zakończenie obdarowali wszystkich pracowników szkoły pięknymi laurkami.

16

16

16

16

16


14 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

11


DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

    30 września z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka. Okazją do zabawy było święto wszystkich chłopaków. W klasach dziewczynki złożyły życzenia swoim kolegom oraz wręczyły drobne prezenty.
Wszyscy bawili się wyśmienicie.

1

1

1


WYCIECZKA DO KIELC

     Uczniowie klasy 1a i 2b wyruszyli wspólnie na wycieczkę do stolicy naszego województwa.  Brali udział w lekcji tematycznej w kinie Helios do filmu „ Mały Książę”, gdzie za udział w niej otrzymali nagrody. Obejrzeli film „Mały Książę” oraz „Hugo”. Sporą radość sprawiła im wizyta w McDonalds .

Zwiedzili również rezerwat geologiczny „Kadzielnia”, który zrobił na nich duże wrażenie.

Oczywiście dziewczynki nie zapomniały o chłopcach, którzy z okazji ich święta otrzymali upominki. Zadowoleni i szczęśliwi wrócili do domu.

1

1

1

 


DRUGOKLASIŚCI JAKO MALI BADACZE

Klasy II a i II b zostały zaproszone do udziału w projekcie rozwijającym aktywność twórczą i umiejętności poznawcze uczniów w okresie wczesnoszkolnym w oparciu o zasoby Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim”. Uczniowie będą realizowali założenia projektu wspólnie ze swoimi wychowawcami przez cały rok szkolny biorąc udział w warsztatach, laboratoriach i różnorodnych zajęciach prowadzonych przez animatorów RCNT. Zdobyta wiedza i umiejętności posłużą jako baza wspomagająca nauczyciela we wprowadzaniu IBSE w praktyce szkolnej.

Podczas pierwszej wizyty mali badacze mogli zapoznać się ze stworzoną w Mediolanie wystawą „Świat Leonarda”, ukazującą geniusz techniczny i artystyczny renesansowego naukowca. Poznali m.in. dwa zbiory projektów mistrza: „Kodeks o Lataniu”, czyli studium nad lotem ptaków oraz „Kodeks Atlantycki”, czyli zestawienie koncepcji maszyn stworzonych przez Leonarda. Uczniowie podziwiali również kunszt malarski mistrza na podstawie „Ostatniej Wieczerzy” i „Damy z gronostajem”, a dzięki technikom multimedialnym mogli „ożywić” najsłynniejszy obraz Leonarda! Cecylia Gallerani głaskała gronostaja, ruszała oczami,  a nawet ziewała znudzona długim pozowaniem.

Dla wszystkich ciekawych praktycznych zastosowań fizyki nie lada wyzwaniem było wejście do koła obrotowego, pokoju Amesa oraz leju wodnego. Na przestrzeni poza budynkiem ,,badacze” odkrywali kolejne interaktywne obiekty np. laserową harfę. Uczniowie byli zaskoczeni bogatą ofertą skierowaną do nich i z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd i nową ekspozycję oraz zajęcia warsztatowe. Jest to dla uczniów i nauczycieli duże wyróżnienie , ponieważ tylko dziesięć klas z całego województwa świętokrzyskiego zostało zaproszonych do udziału w projekcie.

22

22

22

22

22

22

22

22

22


BEZPIECZNIE CHODZIMY DO SZKOŁY

    Jak co roku nasi najmłodsi uczniowie spotkali się z sympatyczną Mrówką z PSB oraz policjantami. Celem spotkania była nauka bezpiecznego poruszania się po drogach. Wszyscy uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe, dzięki którym będą lepiej widoczni po zmroku przez kierowców.

10

10

10

10

10ROZPOCZĘLIŚMY ROK SZKOLNY 2015/2016

    I już po wakacjach... 1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pan dyrektor Mirosław Madej powitał uczniów oraz rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Na apelu szczególnie wyróżnieni byli najmłodsi z klasy "0" i pierwszoklasiści. W tym roku naukę rozpoczęli w trzech klasach pierwszych. Dzieci z tych klas najpierw uroczyście ślubowały być wzorowymi uczniami i godnie reprezentować szkołę, a następnie zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali szkolne tarcze.
Życzymy wszystkim sukcesów!

8

8

8

8

8

8


 

lekcje

   1.   8:00 –   8:45
   2.   8:50 –   9:35
   3.   9:45 – 10:30
   4. 10:40 – 11:25
   5. 11:50 – 12:35
   6. 12:40 – 13:25
   7. 13:30 – 14:15