godło

  strona domowa

aktualności

o szkole

patron

galeria

 

Zespół Szkół w Pińczowie

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Jana Pawła II

 28-400 Pińczów
  ul. 7 Źródeł 7
  tel. (0-41) 357-60-00
  NIP: 6621718004
  REGON: 001319933                                                                                                zssp2sekretariat@o2.pl

aktualności
ANDRZEJKI

    Koniec listopada w naszej szkole to tradycyjnie czas zabaw i wróżb andrzejkowych.
Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej podróży. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać. Oczywiście na naszych stołach królowały pyszności. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić.

Andrzejki w 3b

29

29

29


WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT „PRZYTULISKO”

           W dniu 23 listopada br. uczniowie klasy 1a oraz przedstawiciele kl.3a udali się wraz z wychowawcą, p. pedagog oraz rodzicami do schroniska dla bezdomnych zwierząt „Przytulisko” w Busku Zdroju.
    Wizyta była ukoronowaniem akcji zbierania darów dla bezdomnych zwierząt.
    Na miejscu przywitała nas Pani Dorota, która na co dzień zajmuje się zwierzętami. Oprowadziła dzieci po terenie schroniska, pokazała warunki, w jakich one żyją. Opowiadała o historii niektórych piesków, uświadomiła, że posiadanie zwierzątka domowego oprócz przyjemności niesie też ze sobą wiele obowiązków, dlatego należy się poważnie zastanowić przed podjęciem decyzji o posiadaniu psa czy kota. Aby nasz pupilek był szczęśliwy, trzeba zapoznać się z jego potrzebami, zapewnić mu odpowiednie warunki, pożywienie i opiekę zdrowotną.
     Była to bardzo ważna lekcja odpowiedzialności i wrażliwości na los zwierząt. Mamy nadzieję, że główne przesłanie tej akcji uczniowie wezmą sobie do serca, nigdy nie zapomną o tym, że zwierzęta też czują i będą otwarci na niesienie im pomocy.

27

27

27

27


WARSZTATY ARCHEOLOGICZNE

   Uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w warsztatach archeologicznych w Muzeum Regionalnym w Pińczowie. Poznali przeszłość naszego regionu oraz różne eksponaty służące do życia codziennego. Warsztaty archeologiczne spełniły ich oczekiwania i dały im ogromną frajdę. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. To był wyjątkowy dzień dla każdego z nas.

17

17

17

17


APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    W bieżącym  roku przypada 98 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W programie  znalazł się montaż słowno – muzyczny, podczas którego nie zabrakło odniesień do historii, utworów poetyckich i pieśni patriotycznych.
  W trakcie uroczystości przypomniane zostały 123 lata niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności.
 11 listopada to jedno z najważniejszych świąt narodowych.

11

11

11

11

11

11

11


SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

   30.10.2016r. uczniowie zerówki zaprosili przedszkolaczków z naszego oddziału przedszkolnego. Dzieci pokazały dwa tańce edukacyjne, które pozwalają na utrwalenie samogłosek . Przedszkolakom bardzo spodobał się występ i nagrodziły tańczące dzieci brawami. Potem nastąpiły wspólne zabawy ruchowe. Następny występ już wkrótce.

6

6

6


ODWIEDZAMY CMENTARZ WOJSKOWY

     Uczniowie klas 3b i 2a udali się na cmentarz wojskowy. Sprzątali groby żołnierzy, palili znicze i nie zbrakło im chwil zadumy. To była bardzo ciekawa lekcja.

6


6

6

PODRÓŻ DO WNĘTRZA ZIEMI W CENTRUM GEOEDUKACJI

    Świętokrzyskie to geologiczny raj - pod takim hasłem rozpoczęliśmy przygodę 27 października. Uczniowie naszej szkoły z klas 3b i 2a uczestniczyli w warsztatach na temat ,,Szlifowanie okazów geologicznych”. Zwiedzanie instytutu uatrakcyjniły multimedialne ekspozycje.  Jedną z najciekawszych atrakcji Centrum była  Kapsuła 5d, która zabrała nas w „Podróż do wnętrza Ziemi”. Pełnię szczęścia dopełnił fantastyczny placu zabaw.

6


6

6

6


WIZYTA W LECZNICY ZWIERZĄT

     3 listopada 2016r. uczniowie klasy 1a odbyli wycieczkę do pobliskiej lecznicy dla zwierząt w celu poznania pracy lekarza weterynarza oraz usystematyzowania wiadomości na temat życia i hodowli zwierząt domowych. Wycieczka związana była z zagadnieniami omawianymi podczas zajęć edukacyjnych w ramach kręgu tematycznego „Zwierzęta w moim domu”. Lecznica ta, to w zasadzie  mała klinika weterynaryjna. Specjalizuje się w wykonywaniu trudnych i skomplikowanych zabiegów, jakie czasami są potrzebne naszym milusińskim. W czasie wizyty w lecznicy dzieci miały możliwość zobaczenia jak wyglądają gabinety zabiegowe, pokój diagnostyczny z aparatami RTG, obserwowały pieska przygotowywanego do zabiegu, na monitorze miały okazję zobaczyć zdjęcia RTG jego klatki piersiowej, poznały jego anatomię. Ponadto uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia prawdziwej sali operacyjnej, gdzie mogli zobaczyć z bliska warunki, w jakich pracują weterynarze- chirurdzy i wcześniej przygotowywanego do zabiegu pieska, leżącego na stole operacyjnym. Obserwowali tu monitoring pracy jego organizmu. Dzieci miały również okazję poznać kotka o imieniu Tygrys, którego głaskały i przytulały. Słuchały bicia jego serduszka. Lekarze opowiadali o sposobie pielęgnacji naszych pupili. Dzieci dowiedziały się, jak karmić zwierzęta domowe, jak się nimi opiekować i jak je wychowywać. Na koniec Pan doktor udzielił wyczerpujących odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez dzieci.  Wycieczka dostarczyła uczniom nie tylko ciekawych informacji, ale i niezapomnianych wrażeń. 

6


6

6

6
25 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ KUNDELKA

    Z tej okazji uczniowie klasy 1a rozpoczęli akcję zbierania darów dla zwierząt ze schroniska "Przytulisko" w Busku Zdroju pod hasłem:

"Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie." /J. Billings /

    Akcja skierowana jest do wszystkich ludzi o dobrym sercu. Potrwa do 18 listopada. Można pomóc bezdomnym zwierzętom przynosząc żywność w postaci karmy, kaszy, ryżu, makaronu lub akcesoria dla psa czy kota - obroże, smycze, miski, garnki, zabawki.  Ponieważ nadchodzi zima, mile widziane są legowiska, stare koce lub kołdry, którymi zwierzęta będą miały ocieplane budy. Pomóżmy przetrwać im ten szczególnie trudny okres.
Za każdy dar będziemy wdzięczni.

Uczniowie klasy 1a


POTYCZKI JĘZYKOWE

   Uczniowie zerówki uczestniczyli w warsztatach teatralnych pt."Szkrable - mała główka tworzy słówka", na które zostali zaproszeni przez Samorządowe Centrum Kultury w Pińczowie.
Poprzez zabawę poznawały język polski ucząc się m.in. poprawnej wymowy. Warsztaty poprowadzili Marcin i Izabela Witwiccy z Teatru Muzycznego Iwia z Gliwic.

   Zajęcia były częścią projektu "PIĘĆ S(ł)ÓW, czyli pińczowskie spotkania z językiem ojczystym" realizowanego przez PSCK ze środków pozyskanych z Narodowego Centrum Kultury.

17

17

17


UCZYMY SIĘ Z EKOLUDKIEM WTÓRNEGO WYKORZYSTANIA ODPADÓW


    Uczniowie klasy" 0" przystąpili do konkursu . Pracowali w grupach trzyosobowych ucząc się wtórnego wykorzystywania odpadów.Wszystkie zwierzaki były piękne, ale tylko jedna została wybrana na konkurs, a pozostałe są piękną dekoracją klasy.
Organizatorem jest Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych,
współorganizatorzy to: Kuratorium Oświaty w Kielcach, TVP Kielce,Echo dnia, Radio Kielce, WDK Kielce, Portal Informacji Kulturalnej.

DZIEŃ CHŁOPAKA W ZERÓWCE

17

17

17


JEDZ NA ZDROWIE

   Uczniowie zerówki wiedzą ,że trzeba się zdrowo odżywiać. Przygotowali samodzielnie owocowe sałatki, które potem zajadali ze smakiem.

Chcesz być zdrowy jedz owoce,
bo owoce dobra rzecz,
jeśli będziesz jadł codziennie
dobre zdrowie będziesz mieć.

16

16

16


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   W dniu 13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, zwany często Dniem Nauczyciela. Z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie klas IV - VI recytowali wiersze i śpiewali piosenki o nauczycielach, pokazywali zabawne scenki z życia szkoły. Nie obyło się również bez życzeń od najmłodszych uczniów szkoły, którzy podziękowali za pracę i poświęcenie wszystkim pracownikom naszej placówki, a następnie wręczyli im piękne, czerwone maki.

16

16

16

16

16

16

16


LEKCJA PRZYRODY

   11 października odbyła się ciekawa lekcja przyrody dla uczniów naszej szkoły. Mottem spotkania było ,, Cuda świata przyrody są tak wzniosłe, że osiągnięcia ludzkości do nich maleją”. Uczniowie poznali minerały,  kamienie i odpowiednio spreparowane okazy zwierząt morskich,  szczątki  dinozaurów oraz niesamowite muszle. To była doskonała lekcja.

14

14

14


PIERWSZAKI - ZDROWO I BEZPIECZNIE DO SZKOŁY

   Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w  akcji prowadzonej przez „Echo Dnia” przy wsparciu licznych partnerów pod tytułem: „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Zorganizowano ją   w Zespole Szkół numer 1 w Pińczowie.
   Opowieść i całą akcję prowadził Wojciech Stachurski. Najpierw Jeż Edek, czyli maskotka „Echa Dnia” zaśpiewała kilka piosenek, przy których dzieci klaskały i śpiewały. Następnie Pan Doktor rozmawiał z dziećmi na temat jedzenia. Pierwszaki usłyszały o warzywach, owocach i witaminach,   a także o tym, jak ważne jest śniadanie.
  Kolejnymi bohaterami bajki byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie.  Dzieci mogły przymierzyć hełm i maskę gazową, a także obejrzeć z bliska prądownicę.  Nie zabrakło także przedstawicieli z Komedy Powiatowej Policji w Pińczowie. Tłumaczyli dzieciom zasady bezpieczeństwa, mówili między innymi, że trzeba się rozejrzeć zanim przejdzie się przez „zebrę”,     a także o tym, że bardzo ważne jest, aby nosić odblaski. Następnie Agata Materek z pińczowskiej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego mówiła dzieciom o pracy w gospodarstwie. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, a na koniec wzięły udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu.

   Wszystkim klasom pierwszym robiono zdjęcia, które ukażą się w dodatku do "Echa Dnia" w dniu 1.12.2016r.  Wówczas rozpocznie się plebiscyt na "Najsympatyczniejszą klasę pierwszą".

4

4

4

4

4

6

6


DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI B

   Dzisiaj męska część klasy VI b  obchodziła swoje święto - Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki zaśpiewały chłopcom "Sto lat", złożyły życzenia oraz przygotowały słodki poczęstunek. Okazją do świętowania było również to, że jeden z kolegów, Igor Chrobot obchodził tego dnia dwunaste urodziny. Imprezę uświetniły kalambury przygotowane przez Basię Krawczyk. Wszyscy bawili się znakomicie.

4

4

4


POKAZ SZKOŁY TAŃCA I DOBRYCH MANIER

    W naszej szkole odbyło się spotkanie z artystami Ogólnopolskiej Szkoły Tańca i Dobrych Manier. Dzieci wspólnie z artystami wykonywały tańce dyskotekowe, nowoczesne oraz integracyjne. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w ciekawej lekcji. To była świetna zabawa i  super układy taneczne.

30

30

30

6


DZIEŃ CHŁOPAKA

    W klasie 3 b 30 września obchodziliśmy  „Dzień Chłopaka”. Był to dzień pełen przygód, niespodzianek i fantazji. Chłopcy otrzymali śliczne prezenty od dziewczynek, które również przygotowały ozdobne karty i koncert życzeń. Na koniec zaprosiliśmy kolegów na poczęstunek do Pizzerii Max. Co roku bardzo się staramy, w końcu mamy najwięcej chłopców w klasach szkolnych.

30

30

30

30


RAJD PIELGRZYMKOWY "ŚWIĘTY KRZYŻ 2016"

     W XVII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2016” uczestniczyło 35 turystów -pielgrzymów z naszej szkoły. Uczniowie wędrowali trasą zbójecką z Bielin, która była najbardziej popularną w tym roku. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy za wspólną wędrówkę po Górach Świętokrzyskich i modlitwę na Świętym Krzyżu.

26

26

26

26


SPOTKANIE Z PISARZEM

           Dnia 22 września 2016 r. uczniowie klasy VI b mogli uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu z pisarzem – Grzegorzem Kasdepke.  Autor bestsellerów książkowych, laureat wielu nagród              i wyróżnień literackich, m.in. Nagrody Kornela Makuszyńskiego, był gościem Biblioteki Publicznej       w Pińczowie.

Grzegorz Kasdepke jest pisarzem dobrze znanym młodym czytelnikom, autorem książek, m.in.: „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”, „Kacperiada”, „Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci”, „Detektyw Pozytywka”, „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci?”, „Mity dla dzieci”.

Bohaterowie książek pisarza zawojowali nie tylko biblioteki i księgarnie, ale i szkolne podręczniki do języka polskiego. Książki pana Grzegorza są niezwykłe i takie też było spotkanie.

Uczniowie przywitali gościa wielkimi brawami. Autor barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości, czytał fragmenty swoich książek. W drugiej części spotkania dzieci mogły zabawić się   w dziennikarzy i przeprowadzić z pisarzem wywiad. Uczniowie zadawali wiele pytań np. Ile napisał książek?, Kiedy zaczął pisać i czy lubi to robić?, Gdzie szuka natchnienia?

 Na zakończenie spotkania każdy uczeń mógł otrzymać dedykację oraz autograf autora.

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą.

24

24

24

24

24

24

24

24

24


WITAJ SZKOŁO!

   Dwa miesiące wakacji już za nami i niestety czas wrócić do szkoły. Tradycyjnie 1. września rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017 uroczystym apelem. Pan dyrektor Mirosław Madej powitał wszystkich uczniów i nauczycieli oraz licznie przybyłych rodziców. Szczególnie uroczyście przywitał dzieci, które rozpoczęły naukę w klasach pierwszych. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, a następnie pan dyrektor pasował ich na uczniów naszej szkoły. Na znak przynależności do społeczności szkolnej wszyscy otrzymali tarcze.

1

1

1

1

1

20Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
 odbędzie się  w naszej szkole 1 września o godzinie 10.00.

27