godło

  strona domowa

aktualności

o szkole

patron

galeria

 

Zespół Szkół w Pińczowie

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Jana Pawła II

 28-400 Pińczów
  ul. 7 Źródeł 7
  tel. (0-41) 357-60-00
  NIP: 6621718004
  REGON: 001319933                                                                                                zssp2sekretariat@o2.pl

aktualności

galeria z nadanie szkole imienia


SPOTKANIE Z UKRAIŃSKIMI PRZYJACIÓŁMI

 

   W dniu 21 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli występ Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie. Grupę taneczną tworzą wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy na Wołyniu. Zaprezentowali 20 układów tanecznych: tańce ludowe, balet klasyczny, tańce współczesne, towarzyskie.

   Niezwykły, profesjonalny występ oraz kolorowe, olśniewające stroje  zachwyciły wszystkich.

   Występ został zorganizowany przez Stowarzyszenie ,,Dajmy Dzieciom Uśmiech'' z Bielska Białej, które zajmuje się organizacją letniego wypoczynku nad Morzem Bałtyckim dla dzieci z Ukrainy.

    Podopieczni naszej placówki również wsparli finansowo ten szczytny cel.


22

22

22

22


 

PIERWSZA POMOC

      W dniu 21 kwietnia 2015r. w naszej szkole gościli ratownicy ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Pińczowie - pan Zbigniew Skrzypek i Piotr Pawlik. Ratownicy przeprowadzili pokaz połączony z ćwiczeniami praktycznymi, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się, że nawet kilkuletnie dziecko jest w stanie pomóc osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu karetki. Mieli okazję pod okiem ratowników przećwiczyć technikę udzielania pierwszej pomocy na „fantomach”. Mogli również poznać wyposażenie karetki pogotowia. Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem uczniów i mamy nadzieję na dalszą współpracę. W geście podziękowania uczniowie przekazali ratownikom bukiet kwiatów.


22

22

22


 
NAJLEPSI UCZNI0WIE Z KLAS I - III

    17 kwietnia odbył się apel wychowawczy dla klas I - III, na którym zostali wyróżnieni uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce oraz za najwyższą frekwencję w I semestrze.

Oto uczniowie wyróżnieni na apelu za wyniki w nauce (1. zdjęcie) i frekwencję (2. zdjęcie):

kl. I A

Piotr Adamczyk
Julia Cień
Oliwia Doleżek
Filip Górecki
Mateusz Jończyk
Joanna Łapot
Lena Mruk
Julia Skrzypek
Adam Tarka
Dawid Wieczorek
Karol Wójcik

17

Maja Kamińska
Katarzyna Kisiel
Karol Wójcik

17

kl. I B

Mateusz Burek
Szymon Boksa
Jakub Cieślak
Aleksandra Głogowiec
Anita Koniusz
Sara Koniusz
Wiktoria Liburska
Mateusz Madej
Szymon Pikulski
Julia Tyniec
Urban Jakub

17

Franek Bielak
Jakub Kasprzyk
Mateusz Madej

17

kl. II A

Dominika Garlej
Milena Kasza
Hanna Dziadek
Kacper Cygan
Natalia Głuc

17

Piotr Bardzyński
Izabela Chodakowska
Bartosz Bech

17

kl. II B

Jessica Sawicka
Bartłomiej Kurek
Szymon Raczek
Nikola Wojniak
Weronika Niedziela

17

Jakub Sobczyk
Katarzyna Rolińska
Julia Niedziela

17

kl. III A

Julia Szarawara
Jakub Łużak
Krzysztof Czerw
Paweł Bogdan
Karolina Burek

17

Karolina Budera
Julia Fiuk
Izabela Marek
Julia Szarawara

17

kl. III B

Wiktoria Gernand
Monika Kapałka
Gabriela Buczak
Natalia Kopczyńska
Mateusz Orzeł
Jakub Orzeł

17

Wiktor Bech
Gabriela Buczak
Wiktoria Gernand

17

   Na zakończenie apelu pan dyrektor wręczył dyplom uczniowi klasy I B Mirosławowi Wojciechowskiemu za zajęcie I miejsca w Gminnych Zawodach Strzeleckich w grupie wiekowej do   lat 11.  

17


KONCERT SZKOŁY MUZYCZNEJ

   15 kwietnia gościli u nas nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Pińczowie. Zagrali dla nas koncert na trąbce, akordeonie, klarnecie i puzonie. Nauczyciele opowiadali o działalności szkoły oraz zachęcali do nauki gry na różnych instrumentach. Zapisy na rok 2015/2016 już trwają. Podania można składać do 20 maja 2015r., a wstępne przesłuchania kandydatów odbędą się 23 maja. Więcej szczegółów na stronie internetowej szkoły: www.muz1.pinczow.com .

16

16


GROCHOWISKA 2015

   28 marca nasi uczniowie wzięli udział w rajdzie na Grochowiska. Corocznie organizowana impreza jest hołdem dla powstańców styczniowych, którzy 152 lata temu stoczyli w tym miejscu krwawą bitwę z zaborcą rosyjskim.

8

8

8

   Hołd poległym złożył również poczet sztandarowy z naszej placówki.

17


  Aby uczestnikom rajdu nie było "głodno i chłodno", zadbali pracownicy naszej szkoły, serwując gorące posiłki i napoje:

8



ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

 

   29 marca 2015 roku przed kościołem pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Pińczowie odbył się kiermasz wielkanocny . Uczniowie z naszej szkoły sprzedawali ozdoby świąteczne, które wykonywali na zajęciach plastyki i kółka plastycznego. Fundusze zebrane z kiermaszu zostaną przeznaczone na pracownię przedmiotów artystycznych.
    Za dyrekcję, nauczycieli i uczniów została zamówiona u proboszcza msza św., która odbędzie się
            17.06 .2015 o godzinie 18.00.
   Opiekunami kiermaszu były panie U. Dziabała, E. Pruś .
W kiermaszu brała udział także grupka rodziców, m.in. panie: E. Ziółkowska i  Krawczyk, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

8

8

8


WESOŁYCH ŚWIĄT


2


Dzieląc się jajkiem,
w te piękne Święta,
życzymy samych radości.
Niech będzie zdrowie,
niech będzie szczęście,
dobrobyt niech w Was gości.

Wszystkiego najlepszego życzy dyrekcja,
grono pedagogiczne, pracownicy obsługi i uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie



WYSTĘP TEATRU "KURTYNA"

  Po raz kolejny w naszej szkole wystąpił Teatr "Kurtyna" z Krakowa. Klasy młodsze obejrzały spektakl "Zbójecki kapelusik", a klasy IV - VI "Szkoła z klasą". Przedstawienia tego teatru mają charakter profilaktyczny, ukazują problem nietolerancji, krytykują chuligaństwo i agresję, propagują pozytywną i uczciwą ścieżkę zdobywania swojego miejsca w grupie, uczą szacunku dla autorytetu rodziców i nauczycieli.

2

2

2


MARCOWE ŚWIĘTO

     26 marca odbyło się spotkanie wszystkich kobiet, tych małych i dużych, które zostały zaproszone przez uczniów  klasy  I b i III b. Przygotowali  oni wspaniały program artystyczny, który został nagrodzony głośnymi brawami. Nie zabrakło tańca, śpiewu, pięknej recytacji i sztuki teatralnej. Dzieci przygotowały dla każdego gościa wspaniały,  własnoręcznie robiony upominek. Oczywiście mali aktorzy zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek. Cieszymy się bardzo, iż swoją obecnością zaszczycili nas rodzice przyszłych pierwszaków.

2

2

2

2

2

2

2

2


SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

  Miło było nam gościć wychowanków przedszkola z zerówki, naszych przyszłych uczniów.Dzieci wraz z rodzicami mogły obejrzeć naszą szkołę, klasy, w których będą się uczyć oraz poznać nauczycieli.
   Tematem spotkania były "Pisanki, kraszanki". Na zajęciach plastycznych dzieci poznały zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi, a następnie samodzielnie wykonywały pisanki, ozdabiając jajka cekinami i wstążeczkami lub kolorowały obrazki. Każdy uczestnik mógł zabrać swoją pracę na pamiątkę, a także każdy w nagrodę dostał książeczkę oraz słodki poczęstunek.
  Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom nasi przyszli uczniowie we wrześniu bez stresu i z radością przekroczą mury naszej szkoły.

28

28

28

28

28



WARSZTATY WIELKANOCNE

   19 marca uczniowie klasy II B  wraz z wychowawczynią i opiekunami gościli  w Chacie Boguckiej na Warsztatach Wielkanocnych.
   Z pomocą pań powstawały piękne kolorowe palmy  wielkanocne. Uczniowie byli bardzo pochłonięci swoją pracą i cieszyli się z takich ciekawych zajęć w terenie. Bardzo miłą i słodką niespodzianką zaskoczyły uczniów panie, smażąc im smaczne racuszki.
 Kiedy palmy zostały ukończone, a do autobusu było jeszcze trochę czasu postanowiliśmy zobaczyć szkołę i zabytkowy kościół. Po przyjeździe pokazaliśmy swoje piękne palmy panu dyrektorowi.

28

28

28

28



WYSTĘPY GOŚCINNE

 

   13.03.2015 r. nasi młodzi artyści wzięli udział  w przedstawieniu z okazji Dnia Kobiet  w Domu Pomocy Społecznej w Pińczowie . Występy zostały nagrodzone słodkościami i gromkimi brawami. Dyrektor placówki zaprosił uczniów naszej szkoły na kolejne występy , by umilić czas podopiecznym .

   Nasi uczniowie popisywali się swoimi talentami także 16.03.2015r. pokazując przedstawienie swoim rodzinom . Na zakończenie rozległy się ogromne brawa, a na ustach młodych artystów pokazały się szerokie uśmiechy .

28

28

28

28



BIAŁE SZALEŃSTWO

  

               Każdy, kto chciał zobaczyć prawdziwą zimę i przeżyć   przygodę na  stoku narciarskim, wyjechał wraz z paniami Dorotą i Anią  do górskiej miejscowości  Małe Ciche. Już po raz drugi  zorganizowano tam    ,, Białą Szkołę”,  podczas której jej uczestnicy doskonalili  i uczyli się jazdy na nartach .  Zimowa aura  w       pełni dopisała, co umożliwiło uczestnikom udział w kuligu  saniami powożonymi  przez miejscowych górali,  który zakończono  góralskim ogniskiem. Nasi mali narciarze podziwiali Zakopane z Gubałówki , odwiedzili   słynne Muzeum Tatrzańskie , a po szaleństwach na stoku regenerowali siły w basenach termalnych Białki    Tatrzańskiej. Wyjazd był bardzo udany , ale co fajne szybko się kończy. Mamy nadzieję,  że przyszłoroczna   ,, Biała Szkoła” będzie równie znakomita.                                                                                                                       
                                                                                                          

19

19

19

19

19

19

19

19

19


WYCIECZKA KLASY II A i III A

    17 marca uczniowie klasy II A i III A wybrali się na wiosenną wycieczkę. Jej pierwszym etapem była wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, gdzie pracuje tata jednego z uczniów. Strażacy pokazali sprzęt, jaki używany jest w akcjach oraz wozy strażackie. Opowiadali o swojej odpowiedzialnej służbie.

17.03
17

17.03

   Następnie udaliśmy się do Podzamcza Chęcińskiego do Centrum Nauki Leonarda da Vinci. Na wystawie mogliśmy obejrzeć dzieła artysty i wynalazcy, interaktywne modele jego maszyn i cyfrowe rekonstrukcje obrazów.

17.03

17.03

17.03

   Wewnątrz budynku, jak również na placu przed nim, znajdują się interaktywne eksponaty, na których uczniowie poprzez zabawę poznawali zjawiska fizyczne, optyczne, dźwiękowe.

17.03

17.03

17.03

17.03

17.03

   W Centrum Nauki uczniowie wzięli udział w warsztatach, na których badali właściwości powietrza  i dwutlenku węgla.

17.03

17.03

   W drodze powrotnej na parking, miły pan ubrany w dawny strój szlachecki, zaprosił nas do dworu starosty chęcińskiego z XVII wieku. W komnatach obejrzeliśmy barokowe meble, reprodukcje obrazów i zbroje rycerskie.

17.03 

  


DZIEŃ KOBIET

    Miłym wydarzeniem tego tygodnia był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynkom, zorganizowano w naszej szkole uroczysty apel. Nasi artyści przedstawili kabaretowy program artystyczny. Widzowie, w ciekawej scenerii pełnej uroczych bukietów, z dużym zainteresowaniem obejrzeli, jak mężczyźni obchodzili się z kobietami od najdawniejszych czasów w dziejach ludzkości, aż po współczesne lata. Scenki przeplatane były piosenkami w wykonaniu naszych uzdolnionych solistów oraz zespół taneczny.
   
Na zakończenie pan dyrektor podziękował artystom i nauczycielom, którzy zorganizowali apel, a także w imieniu wszystkich mężczyzn i chłopców złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet.

10.03
10.03

10.03

10.03

10.03

10.03

10.03

10.03

10.03

10.03

10.03

10.03

10.03


NASZE FERIE ZIMOWE

Od poniedziałku rozpoczęły się nasze ferie zimowe. Chociaż "zimowe" w nazwie, pogoda jest raczej wiosenna. Nie możemy urządzać zabaw na śniegu i lodzie, ale nie siedźcie cały czas przy komputerze lub telewizorze. Zapraszamy do skorzystania z oferty na ferie przygotowanej przez naszą szkołę i PSCK. A jeśli ktoś z was chce podzielić się swoimi wrażeniami z zimowego wypoczynku, prześlijcie swoje zdjęcia na adres mailowy: biblioteka.sp2@wp.pl. Wasze zdjęcia zostaną umieszczone na stronie szkoły.
 Udanego wypoczynku!






   26 lutego nasi uczniowie udali się na wycieczkę do Kielc. Najpierw w kinie obejrzeliśmy film pt. "Pingwiny z Madagaskaru", a następnie oczywiście musiał być Mc Donald's lub KFC. Wyjazd do Kielc okazał się najlepszą ofertą zaproponowaną na ferie zimowe, ponieważ skorzystało z niej bardzo dużo uczniów.
Szkoda, że ferie już się kończą i  w poniedziałek wracamy do szkoły.

26.02

26.02

26.02


We wtorek odbyły się warsztaty taneczne. Pani Teresa Płachta z PSCK uczyła kroków do tańca "Zumba". Szkoda, że tylko troje uczniów przyszło na te bardzo dynamiczne zajęcia.

17.02

17.02

  19 lutego w czasie ferii odbyły się także warsztaty plastyczne dla uczniów klas I - VI. Hasłem przewodnim plakatów wykonywanych różnymi technikami plastycznymi przez dzieci było bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu. Po wykonaniu zadania została zorganizowana wystawa prac plastycznych.

7.03

7.03


  Tu zamieszczamy zdjęcia nadesłane przez uczniów naszej szkoły z zimowego wypoczynku:

19.02

24.02

24.02

26.02

26.02


HARMONOGRAM ZAJĘĆ

W OKRESIE FERII ZIMOWYCH W SP2 PIŃCZÓW 2015r.

Rodzaj zajęć

 

Odpowiedzialny/Prowadzący

Termin

 

Warsztaty taneczne                    Taniec „Zumba”

p. Teresa Płachta – instruktor tańca PSCK

p. Barbara Wawrzkowicz – SP2

p. Andrzej Cepak – SP2

 

17.02.2015r.

godz. 9-1100

Dalekowschodnie sztuki walki         „Shorin-ryu”

p. Aleksander Staniszew

p. Andrzej Cepak

18.02.2015r.

godz. 10-1200

Warsztaty plastyczne

„Bezpieczne ferie zimowe”

p. Paweł Kisielewski – PSCK

p. Edyta Pruś – SP2

p. Andrzej Cepak – SP2

19.02.2015r.

godz. 9-1100

Spotkanie z ciekawymi ludźmi.

Spotkanie z uczestnikiem Misji Pokojowej w Iraku w roku 2004/2005 chorążym     Szymonem Błaszczykiem

p. Elżbieta Wróbel – SP2

p. Andrzej Cepak – SP2

 

 

20.02.2015r.

godz. 9-1100

Przechadzka po Pińczowie

 

p. Edyta Pruś

p. Ula Dziabała

25.02.2015r.

godz. 9-1100

Wycieczka do kina

„Helios”
w Kielcach

p. Aleksandra Wilk

p. Barbara Wawrzkowicz

26.02.2015r.

godz. 815-1330

 

WYJAZD NAJLEPSZYCH UCZNIÓW DO JANOWA

  11 lutego 2015r. uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2014/15 uczestniczyli w wycieczce do lasu koło Janowa. Jest to teren Koła Łowieckiego nr 2 im. Św. Huberta.

     Spotkanie na leśnej polanie rozpoczął myśliwy, pan Dariusz Kumor, który opowiedział, na czym polega praca myśliwego i strażnika łowieckiego. Dzieci dowiedziały się także, jakie są lecznicze funkcje lasu oraz jak tropić ślady bytowania zwierząt leśnych. Z kolei starszy specjalista w Zespole Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, pan Dariusz Wiech, zachęcał dzieci do aktywnego wypoczynku na łonie natury oraz poznawania małej Ponidziańskiej Ojczyzny.

   Atrakcją wycieczki było także obejrzenie wozu strażackiego i wysłuchanie przemowy przedstawicieli straży pożarnej w Pińczowie na temat odpowiedzialnej i trudnej pracy strażaka.

     Wszyscy uczniowie zostali poczęstowani kiełbaskami z ogniska i herbatą, które smakowały wyjątkowo w tak pięknym otoczeniu, na zdrowym, leśnym powietrzu.


12.02

12.02

12.02

12.02

12.02



NAJLEPSI UCZNIOWIE PO I SEMESTRZE

  10 lutego odbył się apel wychowawczy dla klas IV - VI. Pan dyrektor Mirosław Madej wyróżnił uczniów, którzy w pierwszym semestrze osiągnęli najlepszą średnią (powyżej 4,75), odnieśli sukcesy w sporcie i innych konkursach oraz wykazali się najwyższą frekwencją.
Oto uczniowie z klas, którzy otrzymali najwyższą średnią z przedmiotów wiodących:

klasa IV a:
1. Majewski Marceli
2. Kuzon Jakub
3. Wiatr Oliwia
4. Woźniak Aleksandra
5. Jachna Mateusz
6. Pruś Wiktor

10.02

klasa IV b:
1. Pasternak Laura
2.Młyńczak Kinga
3.Kowalska Maja
4. Łęczek Alicja
5. Skuta Martyna
6. Gadomski Piotr
7. Krawczyk Barbara
8. Kwiecień Julia
9. Tyniec Maria
10. Wójcik Bartosz
11. Chmielewska Julia
12. Walas Dominik
13. Wojniak Bartosz

10.02

klasa V a:
1. Dumin Natalia
2. Ziółkowska Katarzyna
3. Janiszewski Igor

10.02

klasa V b:
1. Owczarek Natalia
2. Nowak Wiktor
3. Jankowski Tomasz
4. Mitręga Julia
5. Banach Dominika

10.02

klasa VI a:
1. Pasternak Julia
2. Głogowiec Krzysztof
3. Koprowska Julia
4. Karbowniczek Paulina
5. Doroz Natalia
6. Kudełka Zuzanna
7. Machynia Anna
8. Tekiel Aleksandra
9. Żądło Małgorzata

10.01

klasa VI b:
1. Łuszcz Natalia
2. Ziółkowska Alicja

10.02

  W nagrodę za najlepsze wyniki w nauce uczniowie pojadą 11.02.2015r. na wycieczkę do Janowa.

Uczniowie wyróżnieni za sukcesy w konkursach przedmiotowych i sporcie:

10.02

10.02

10.02

10.02

KARNAWAŁ 2015

  W dniach 9 i 10 lutego w naszej szkole odbyły się zabawy karnawałowe. W poniedziałek przy dźwiękach orkiestry bawiły się klasy I - III oraz oddział przedszkolny. Uczniowie przybyli na bal przebrani w fantastyczne stroje. Na parkiecie tańczyli również ich rodzice. W przerwie wszyscy udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez trójki klasowe. Uczniowie bawili się znakomicie.

  We wtorek 10 lutego dyskotekę karnawałową mieli uczniowie klas starszych.  Oni również doskonale się bawili w rytm największych dyskotekowych przebojów.

10.02

10.02

10.02

10.02

10.02

 


BAŚNIOWE JASEŁKA

  W styczniu odbyła się trzecia edycja Gminnego Przeglądu Jasełek pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów, w którym nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce po raz trzeci. Młodzi aktorzy z naszej szkoły zaprezentowali się w inscenizacji "Baśniowe jasełka" z oprawą muzyczną w wykonaniu szkolnego chóru.

5.02

5.02

  W niedzielę 1 lutego uczniowie naszej szkoły wystąpili w kościele na Grodzisku ze swoim przedstawieniem jasełkowym.

4.02

4.02

4.02

4.02

4.02

4.02


DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

21.01

Kochani, dziś okazja rzadka.
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.
Jak wiecie jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.
A nasza mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.
A teraz, jak ten czas wciąż leci!
Cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.
Więc dziś spróbujcie zapamiętać.
Czym są dla dziadków ich wnuczęta?
I pięknej szansy nie przegapcie:
kochajcie dziadków swych i babcie.


 

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

  Uczniowie naszej szkoły już kolejny rok uczestniczą w programie "Owoce i warzywa w szkole", którego głównym celem jest kształtowanie nawyków prawidłowego odżywiania się wśród dzieci. Uczestnicy programu otrzymują 2 - 3 razy w tygodniu świeże, dojrzałe, zdrowe owoce i warzywa, przygotowane do bezpośredniego spożycia oraz soki. Wśród otrzymywanych produktów są jabłka, gruszki, truskawki, borówki, marchewka, kalarepa, rzodkiewki, pomidory, papryka oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko jednorazowo otrzymuje porcję składającą się z jednego produktu warzywnego i jednego owocowego.

15.01

15.01

15.01

15.01


JASEŁKA

  Choć ferie świąteczne już za nami, w naszej szkole nadal trwa bożonarodzeniowy nastrój. A to za sprawą uczniów klas V i VI, którzy w dniu dzisiejszym przedstawili nam bardzo żywiołowe jasełka. Opowieść o narodzinach dzieciątka Jezus różniła się od dobrze nam znanych. Tym razem do stajenki udały się postacie z bajek i baśni, aby oddać hołd i dary nowonarodzonemu. Całość przedstawienia była przeplatana kolędami i pastorałkami. Niektóre z nich mogliśmy usłyszeć w nowoczesnej aranżacji, ilustrowane ruchem scenicznym.
  Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i nauczycieli opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie.

9.01

9.01

9.01

9.01

9.01

9.01

  Na zakończenie pan dyrektor Mirosław Madej podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie jasełek i życzył pomyślności w nowym roku.



111


Aby wszyscy z Was znaleźli swoje
 miejsce przy świątecznym stole,
by spełniły się Wasze najskrytsze marzenia,
aby kolejny dzień był lepszy od poprzedniego,
bądźmy dla siebie bardziej serdeczni,
patrzmy na to, co dobre,
a nie na to, co dzieli.
Wszystkiego najlepszego na święta i Nowy Rok
życzy

Dyrekcja, grono pedagogiczne,
uczniowie i pracownicy obsługi
Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie


KLASOWE WIGILIE

  Tradycją w naszej szkole jest organizowanie klasowych wigilii w ostatnim dniu nauki przed feriami świątecznymi. Ten dzień spędzamy w ciepłej i  radosnej atmosferze, w odświętnie udekorowanych klasach. Przy dźwiękach kolęd składaliśmy sobie życzenia, a następnie przy bogato zastawionych stołach, spożywaliśmy tradycyjne dania i ciasta wigilijne.
  Do szkoły wracamy dopiero 7 stycznia 2015 roku.
WESOŁYCH ŚWIĄT!

Wigilia w klasie III A:

111

111

Wigilia w klasie II A:

111

111

111

Wigilia w klasie 0:

111

Wigilia w klasie I B:

111

111

Wigilia w klasie IV B:

111

111


WYCIECZKA ZAPRZYJAŹNIONYCH KLAS

  Uczniowie klasy I B i III B w prezencie mikołajkowym otrzymali wycieczkę do Kielc. Podczas imprezy spotkało ich wiele atrakcji. Uczestniczyli w warsztatach teatralnych w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś", a następnie obejrzeli spektakl "Królowa Śniegu". Brali udział w żywej lekcji przyrody, obserwując oceanarium. Ostatnim punktem wycieczki był oczywiście Mc Donalds. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do Pińczowa.

111

111

111

111

111

111

111

111


KONKURS "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

  W dniu 1.12.2014r. uczniowie klas I - III wzięli udział w XIII edycji konkursu "Bezpieczna droga do szkoły", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie. Konkurs organizowany jest przez Komendę Powiatową Policji w Pińczowie oraz zakład "RIGIPS" w Stawianach i ma na celu podniesienie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
  Uczniowie zostali nagrodzeni za wykonane prace plastyczne oraz za udział w konkursie z wiedzy upominkami i dyplomami.

16.12

16.12

16.12

16.12


OGŁOSZENIE

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie informuje, że w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych, tj. 22, 23, 24, 29, 30, 31 grudnia 2014r. oraz 2, 5 stycznia 2015r. będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów, którzy nie mają opieki w domu. Opieka będzie zapewniona w godzinach od 6.45 do 15.30.


ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

   Choć  jest jeszcze trochę czasu do Świąt Bożego Narodzenia w klasie II B zaczęły się świąteczne przygotowania. 8 grudnia przyjechały do klasy panie z zespołu "Bogucanki". Opowiadały o swoim zespole, czym się zajmują, a przede wszystkim mogliśmy wspólnie robić ozdoby choinkowe. Na początku z dużym zaangażowaniem dekorowaliśmy pierniczki, które pięknie pachniały.  Później był podział na grupy. W jednej  robiliśmy łańcuch ze słomek, w drugiej anioły, w trzeciej gwiazdy, w czwartej zawijaliśmy kasztany w sreberka,  robiliśmy łańcuchy z papieru kolorowego,  koszyczki i choinki. W zajęciach uczestniczyły też nasze mamy. Takie wspólne  zajęcia bardzo nam się podobały. Na koniec mogliśmy wspólnie z paniami z zespołu "Bogucanki" zaśpiewać kolędy. Było  wspaniale.

13.12

13.12

13.12

13.12

13.12

13.12



JAK POWSTAJE BOMBKA?

     5 grudnia bieżącego roku uczniowie klasy I A  uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w fabryce bombek artystycznych „Decora” w Miechowie. Zajęcia plastyczne połączono ze zwiedzaniem zakładu, w którym wszystkie szklane ozdoby choinkowe są robione i ozdabiane ręcznie. Każde z dzieci samo malowało świąteczną bombkę. 

  Ozdabianie dużej bombki nie jest proste. Na początku trzeba ją zaprojektować, ustalić, w których miejscach namalować wzory. Potem malunki można posypać brokatem, który sprawia, że bombka jest jeszcze piękniejsza. Takie malowanie własnej bombki jest wspaniałe – nie kryły zafascynowania dzieci i ich rodzice.

      Po zajęciach plastycznych wszyscy  zwiedzili fabrykę „Decora”.  W czasie zwiedzania uczestnicy poznali proces powstawania bombek – od momentu ich projektowania, przez formowanie, srebrzenie i misterne ozdabianie, aż do specjalistycznego pakowania. Każdy otrzymał swoją samodzielnie dekorowaną bombkę w prezencie.

13.12

13.12

12.13

13.12


MIKOŁAJKI

  Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w naszej szkole gościł od samego rana. To zasługa Świętego Mikołaja, który odwiedził nas w dniu dzisiejszym. Jak co roku gość z Laponii wręczył łakocie wszystkim grzecznym dzieciom. Nie obyło się bez wierszyków i piosenek dedykowanych Mikołajowi. Po rozdaniu słodkości nasz gość pośpiesznie wsiadł do sań zaprzężonych w renifery i ruszył w dalszą drogę. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi. Zapraszamy Mikołaja za rok.

Mikołajki w klasie II A:

5.12

5.12

5.12

5.12

5.12

5.12

Mikołajki w klasie II B:

9.12

Mikołajki w klasie VI A:

9.12



ŚNIADANIE DAJE MOC

  Klasa II B wzięła udział w programie "Śniadanie daje moc". 7 listopada uczniowie samodzielnie przygotowali śniadanie. Z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy, która dała im wiele przyjemności. Po wykonaniu kolorowych, a u niektórych nawet uśmiechniętych kanapek, nastąpiło wspólne spożywanie śniadania. W tym dniu sala wyglądała nieco inaczej. Pojawił się duży stół, za którym zasiadły dzieci. Zgodnie z poznanymi wcześniej 12 zasadami zdrowego odżywiania, w klasie znalazły się również warzywa, owoce, sery i jogurty. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który daje energię do nauki i zabawy. Przyrzekli, że od dziś nie będą go pomijać.

28.11

28.11

28.11

  Również klasa I A wzięła udział w tym programie. Założeniem programu było utworzenie w klasie Klubu Śniadanie Daje Moc oraz przeprowadzenie zajęć edukacyjnych, podczas których przekazano najmłodszym cenne informacje dotyczące zdrowego odżywiania. To była świetna zabawa dla dzieci, dzięki której najmłodsi uczyli się, jak ważne jest codzienne zdrowe śniadanie.

13.12

13.12

13.12


ZABAWA ANDRZEJKOWA

  Klasy młodsze z naszej szkoły również urządziły sobie wróżby andrzejkowe połączone z tańcami. W klasie II B Andrzejki odbyły się 27 listopada. Oprócz tradycyjnych wróżb, takich jak np. lanie wosku, uczniowie brali również udział w konkursach: taniec na gazecie i z balonem, jedzenie jabłek na czas. Po tańcach czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

9.13

9.12

9.12

9.12

9.12

  Również uczniowie z klasy I A urządzili zabawę andrzejkową przeplataną wróżbami. Było czerwone serce, na którym wypisane były imiona dziewczynek i chłopców, "wirująca butelka" wskazywała, co nas czeka, a losowane "numerki" określały, jacy jesteśmy. Śmiechu było co niemiara podczas konkursu "Zjedz marchewkę". W przyszłym roku do zabawy zaprosimy rodziców.

13.12

13.12

13.12

13.12 


ANDRZEJKI

  24 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa dla klas IV - VI. Wszystkim dopisywał wspaniały humor. Podczas imprezy Samorząd Uczniowski, podobnie jak w poprzednim roku, zorganizował kawiarenkę słodkości, w której można było zakupić wypieki przygotowane przez uczniów, ich mamy i babcie. Cały dochód ze sprzedaży słodyczy zostanie przekazany choremu koledze z klasy trzeciej, Kubusiowi Możdżyńskiemu i jego rodzinie.

28.11

28.11

28.11

28.11

28.11

27.11

27.11

  Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie wraz z opiekunami składa serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, babciom oraz uczniom, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszą akcję.


APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  Narodowe Święto Niepodległości nasza szkoła corocznie czci uroczystym apelem, przygotowanym przez uczniów klas IV - VI.
  Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń sprzed 11 listopada 1918 roku oraz ukazywał ducha narodu polskiego, który przez 123 lata niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Muzyczne tło dla recytowanych utworów stanowiły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru.

17.11

17.11

17.11

17.11

17.11

17.11

17.11



W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH

  Dużym powodzeniem wśród uczniów cieszy się "Siłownia pod chmurką", która powstała obok naszej szkoły. Ćwiczenia na urządzeniach są łatwe, przyjemne i dostępne dla każdego. Ponadto siłownia łączy aktywność fizyczną z możliwością przebywania na świeżym powietrzu.
  Siłownie plenerowe to światowy trend o rosnącej popularności. Cieszymy się, że moda na aktywny i zdrowy styl życia trafiła do naszego miasta.

15.11

15.11

15.11

15.11

15.11

15.11



SPOTKANIE Z MAGDĄ PARADZIEJ

  7 listopada gościła u nas absolwentka naszej szkoły, utalentowana wokalistka - Magdalena Paradziej. Obecnie możemy ją oglądać w telewizyjnym programie "The Voice of Poland", występującą w drużynie Marka Piekarczyka. Wcześniej Magda brała udział w talent show "Bitwa na Głosy", w którym z całym zespołem pod kierownictwem Andrzeja Piasecznego, zajęli pierwsze miejsce.
  Na spotkaniu z całą społecznością szkolną Magda zaśpiewała kilka utworów, odpowiadała na pytania dotyczące jej drogi do sukcesu, przeprowadziła krótki konkurs, a na koniec cierpliwie rozdawała swoje zdjęcia i autografy. Dyrekcja i Samorząd Uczniowski podziękowali miłemu gościowi, wręczając kwiaty i pamiątkową książkę.
  Magda pokazała nam, że mimo swoich sukcesów w programach telewizyjnych, jest sympatyczną, ciepłą i skromną osobą. Być może inni uczniowie naszej szkoły pójdą w jej ślady.
  Życzymy Magdzie dalszych sukcesów i spełnienia marzeń.

Z OSTATNIEJ CHWILI:
Magda pomyślnie przeszła kolejny etap programu "The Voice of Poland" i w najbliższą sobotę będzie występowała na żywo. W dalszych częściach programu ważne są SMS-y widzów. Zatem użyjcie swoich telefonów i głosujcie na Magdę.


7.11

7.11

7.11

7.11

7.11

7.11

7.11

7.11

7.11

7.11



LEKCJA PRZYRODY W PLENERZE

  21.10.2014r. klasa III a pojechała  na wycieczkę do Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Krzyżanowicach.  Klasa udała się nad jeziora w Gackach, gdzie dawniej była kopalnia gipsu. Obecnie jest to teren rekreacyjny. Pani przewodnik opowiedziała w jaki sposób ten teren został zagospodarowany i jakie rośliny i zwierzęta tu występują. Następnie uczniowie udali się do placówki Parków, gdzie odbyła się ciekawa prelekcja na temat form ochrony przyrody w najbliższej okolicy. Wycieczka zakończyła się piknikiem na placu obok budynku.

30.10

30.10

30.10

30.10

GOŚĆ Z MEKSYKU

  21.10.2014r. uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić znajomość języka angielskiego w praktyce. W roli przewodników oprowadzili naszego gościa z Meksyku - Pedro Moralesa - po najciekawszych zabytkach i miejscach Pińczowa. Wspólnie zwiedzili Synagogę, Kaplicę św. Anny oraz Muzeum Regionalne.

27.10

27.10

27.10


BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ

  21 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie odbył się konkurs "Bezpieczeństwo na piątkę". Uczniowie klas piątych zajęli pierwsze miejsce w konkursie plastycznym, wykonując pracę pt. "Myśl, jak idziesz - rok 2014 rokiem pieszego". Autorami pracy plastycznej są:
- z klasy V A: Marco Miller, Aleksandra Dziabała, Małgorzata Tęcza,
- z klasy V B: Amelia Bryła, Natalia Paw, Wiktoria Sumorek.
Serdecznie im gratulujemy!

22.10

22.10


ŻYCZENIA I PODZIĘKOWANIA DLA NAUCZYCIELI

  Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie naszej szkoły zorganizowali przedstawienie, w którym dziękowali swoim nauczycielom za ich trud. Usłyszeliśmy wiersze i piosenki okolicznościowe oraz wesołe scenki z życia szkoły. Uczniowie klasy IV b zatańczyli krakowiaka. Nauczyciele i uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli występ, nagradzając występujących uczniów brawami.

20.10

20.10

20.10

20.10

20.10

20.10

20.10

  Miłym gościem na naszym apelu był student z Meksyku - Pedro. Z wielkim zainteresowaniem podziwiał występy uczniów. Jeszcze kilka dni będzie nas odwiedzał w szkole i obserwował naszą pracę. Uczniowie mogą porozumieć się z Pedro w języku angielskim.

20.10

20.10


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  W tym roku gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Zespole Szkół w Pińczowie.      W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminy i powiatu, dyrektorzy szkół i przedszkoli, emerytowani i czynni nauczyciele oraz pracownicy oświaty. Po części oficjalnej, w której wręczono nagrody wyróżniającym się nauczycielom naszej gminy, odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 1 oraz naszej szkoły. Uczniowie klasy IV b zaprezentowali taniec narodowy "Krakowiak". Na zakończenie ogromne wrażenie na widzach zrobił minirecital  absolwentki naszej szkoły Magdy Paradziej, która jest finalistką telewizyjnego programu "The Voice of Poland".

18.10

18.10

18.10

18.10



PIERWSZAKI 2014 - "ZDROWO I BEZPIECZNIE DO SZKOŁY"

   10 października bieżącego roku w hali sportowej zebrały się wszystkie pierwszaki z powiatu pińczowskiego, by wziąć udział w akcji pod patronatem ,, Echa Dnia” i śpiewająco zdać egzamin z wiedzy o bezpieczeństwie. Imprezę prowadził Wieczny Pierwszak Wojtek Stachurski wraz z sympatyczną redakcyjną maskotką Jeżem Edkiem. Pierwszaki doskonale bawiły się, jednocześnie zdobywając wiedzę na temat bezpieczeństwa i zdrowego odżywiania. Egzamin też zdały śpiewająco, wiedząc jak bezpiecznie poruszać się po drogach w drodze do i ze szkoły, co jeść by zdrowo rosnąć oraz na jaki numer alarmowy dzwonić w razie zagrożenia. Duże zainteresowanie wzbudziły prezentacje przygotowane przez strażaków-ratowników z pińczowskiej Państwowej Straży Pożarnej, którzy przekazali pierwszakom wiele bardzo ważnych wskazówek w przypadkach zagrożeń oraz zaprezentowali ratownika w kosmicznym żaroodpornym kombinezonie . Pierwszaki bez trudu naśladowały także pokaz policjanta ruchu drogowego kierując wraz z nim ruchem. Impreza udała się na szóstkę z plusem, a brawa należą się nie tylko fachowcom od bezpieczeństwa, ale przede wszystkim naszym pierwszakom.

18.10

18.10

18.10

18.10

18.10

18.10

TEATR " KURTYNA"

  2 października 2014r. w naszej szkole uczniowie obejrzeli 2 spektakle profilaktyczne Teatru "Kurtyna" z Krakowa. Pierwszy z nich "Zaklęty bagaż" skierowany był do uczniów klas 0 - III. Bohaterem tej inscenizacji był niesforny Adaś, który kierując się w swoim młodym życiu brakiem szacunku i poszanowania wobec opiekunów oraz robieniem niegrzecznych wybryków, stracił przyjaciół i kolegów. Samotny chłopiec na swojej drodze spotyka Czarną i Białą Królową, które pomogą mu odzyskać przyjaciół pod warunkiem, że wypełni zadanie pierwszej królowej. Zmagając się ze swoimi słabościami Adaś zwycięsko wychodzi z tej próby.
  Drugi spektakl "Zdążyć przed dzwonkiem" obejrzeli uczniowie klas IV - VI. Bohaterem w tym przedstawieniu był Michał Poniewieralski, kilkunastoletni chłopiec, przeciętny uczeń, wręcz anonimowy. Natomiast w domu przed komputerem staje się nieustraszonym strategiem bitew, posiadającym tłumy wirtualnych przyjaciół. Spektakl porusza ciągle aktualne problemy w procesie budowania poczucia własnej wartości młodych ludzi, którzy poddani presji środowiska, próbują radzić sobie w najtrudniejszym dla nich okresie dojrzewania.
  Oba spektakle były w wykonaniu dwojga aktorów, którzy wcielali się w różne role. Przedstawienia były dynamiczne, pełne humoru, aktorzy wchodzili w interakcje z publicznością. Zgromadzeni na widowni uczniowie z uwagą śledzili akcję, a po zakończeniu dyskutowali nad przesłaniem sztuk.

3.10

3.10

3.10

3.10

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE I A

  30 września to święto wszystkich chłopców. Nie zapomniały o tym dziewczynki i wręczyły swoim kolegom upominki. Po złożeniu życzeń, śmiechu i radości nie było końca. Każdy był ciekaw, co też dostał. Chłopcy odwdzięczyli się słodkim poczęstunkiem.

6.10

6.10

6.10


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

  Koniec wakacji to czas codziennej wędrówki do szkoły i ze szkoły. Dlatego Komenda Powiatowa Policji wraz z firmą PSB "Mrówka" przygotowali dla naszych podopiecznych spotkanie na temat bezpieczeństwa. Policjant przypomniał podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię, chodzenia poboczem, właściwego zachowania oraz ubioru po zmroku. Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali odblaski i słodki upominek.

6.10

6.10

6.10


ŚWIAT LEONARDA DA VINCI

  W dniu 25 września 2014r. klasa V B udała się na wycieczkę do Podzamcza Chęcińskiego. W  Regionalnym Centrum Naukowo - Technologicznym uczniowie obejrzeli pierwszą w Polsce wystawę, przygotowaną w Mediolanie, "Świat Leonarda da Vinci" oraz wzięli udział w warsztatach naukowych. Wiedza zdobyta na wycieczce, niezapomniane wrażenia oraz miło spędzony czas na długo pozostaną w pamięci każdego ucznia.

30.09

30.09

30.09

30.09

30.09

30.09

30.09


WARSZTATY KULINARNE

  24 września 2014r. odbyły się warsztaty kulinarne "Wiemy, co jemy - zdrowo żyjemy", w których uczestniczyli uczniowie klas trzecich. W pierwszej teoretycznej części zawodowi kucharze omówili piramidę żywieniową i prezentowali zdrowe produkty w diecie człowieka. W drugiej części uczniowie samodzielnie przygotowywali pełne witamin posiłki. Były to m.in. kanapki, sałatka owocowa, koreczki. Następnie te smakowite dania wszyscy ze smakiem zjedli.
   Po tak pouczających warsztatach nasi uczniowie zobowiązali się ograniczyć spożywanie niezdrowych słodyczy i chipsów.

24.09

24.09

24.09

24.09

24.09

24.09

24.09

24.09



 INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

   Dziś w naszej szkole uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pan dyrektor Mirosław Madej powitał wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli zgromadzonych na sali gimnastycznej. W tym roku czeka nas kilka zmian w szkole, m.in. darmowe podręczniki dla uczniów klas pierwszych, a szóstoklasiści napiszą w kwietniu Sprawdzian według nowej formuły. Ponownie w naszej szkole będzie funkcjonował oddział przedszkolny.
   Na uroczystości głównymi bohaterami
byli oczywiście pierwszoklasiści, którzy po złożeniu ślubowania, zostali pasowani na uczniów i otrzymali tarcze szkolne.

1.09.

1.09.

1.09.

1.09.

1.09.

1.09.

1.09.

1.09.

1.09.



ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
1 września 2014r.
godz. 9.00 - msza św.
godz. 10.00 - apel na sali gimnastycznej,
następnie spotkanie z wychowawcami

 

lekcje

   1.   8:00 –   8:45
   2.   8:50 –   9:35
   3.   9:45 – 10:30
   4. 10:40 – 11:25
   5. 11:50 – 12:35
   6. 12:40 – 13:25
   7. 13:30 – 14:15