godło

  strona domowa

aktualności

o szkole

patron

galeria

 

Zespół Szkół w Pińczowie

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Jana Pawła II

 28-400 Pińczów
  ul. 7 Źródeł 7
  tel. (0-41) 357-60-00
  NIP: 6621718004
  REGON: 001319933                                                                                                zssp2sekretariat@o2.pl

aktualnościSPOTKANIE Z PISARZEM

           Dnia 22 września 2016 r. uczniowie klasy VI b mogli uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu z pisarzem – Grzegorzem Kasdepke.  Autor bestsellerów książkowych, laureat wielu nagród              i wyróżnień literackich, m.in. Nagrody Kornela Makuszyńskiego, był gościem Biblioteki Publicznej       w Pińczowie.

Grzegorz Kasdepke jest pisarzem dobrze znanym młodym czytelnikom, autorem książek, m.in.: „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”, „Kacperiada”, „Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci”, „Detektyw Pozytywka”, „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci?”, „Mity dla dzieci”.

Bohaterowie książek pisarza zawojowali nie tylko biblioteki i księgarnie, ale i szkolne podręczniki do języka polskiego. Książki pana Grzegorza są niezwykłe i takie też było spotkanie.

Uczniowie przywitali gościa wielkimi brawami. Autor barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości, czytał fragmenty swoich książek. W drugiej części spotkania dzieci mogły zabawić się   w dziennikarzy i przeprowadzić z pisarzem wywiad. Uczniowie zadawali wiele pytań np. Ile napisał książek?, Kiedy zaczął pisać i czy lubi to robić?, Gdzie szuka natchnienia?

 Na zakończenie spotkania każdy uczeń mógł otrzymać dedykację oraz autograf autora.

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą.

24

24

24

24

24

24

24

24

24


WITAJ SZKOŁO!

   Dwa miesiące wakacji już za nami i niestety czas wrócić do szkoły. Tradycyjnie 1. września rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017 uroczystym apelem. Pan dyrektor Mirosław Madej powitał wszystkich uczniów i nauczycieli oraz licznie przybyłych rodziców. Szczególnie uroczyście przywitał dzieci, które rozpoczęły naukę w klasach pierwszych. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, a następnie pan dyrektor pasował ich na uczniów naszej szkoły. Na znak przynależności do społeczności szkolnej wszyscy otrzymali tarcze.

1

1

1

1

1

20Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
 odbędzie się  w naszej szkole 1 września o godzinie 10.00.

27