godło

  strona domowa

aktualności

o szkole

patron

galeria

 

Zespół Szkół w Pińczowie

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Jana Pawła II

 28-400 Pińczów
  ul. 7 Źródeł 7
  tel. (0-41) 357-60-00
  NIP: 6621718004
  REGON: 001319933                                                                                                zssp2sekretariat@o2.pl

aktualności
POTYCZKI JĘZYKOWE

   Uczniowie zerówki uczestniczyli w warsztatach teatralnych pt."Szkrable - mała główka tworzy słówka", na które zostali zaproszeni przez Samorządowe Centrum Kultury w Pińczowie.
Poprzez zabawę poznawały język polski ucząc się m.in. poprawnej wymowy. Warsztaty poprowadzili Marcin i Izabela Witwiccy z Teatru Muzycznego Iwia z Gliwic.

   Zajęcia były częścią projektu "PIĘĆ S(ł)ÓW, czyli pińczowskie spotkania z językiem ojczystym" realizowanego przez PSCK ze środków pozyskanych z Narodowego Centrum Kultury.

17

17

17


UCZYMY SIĘ Z EKOLUDKIEM WTÓRNEGO WYKORZYSTANIA ODPADÓW


    Uczniowie klasy" 0" przystąpili do konkursu . Pracowali w grupach trzyosobowych ucząc się wtórnego wykorzystywania odpadów.Wszystkie zwierzaki były piękne, ale tylko jedna została wybrana na konkurs, a pozostałe są piękną dekoracją klasy.
Organizatorem jest Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych,
współorganizatorzy to: Kuratorium Oświaty w Kielcach, TVP Kielce,Echo dnia, Radio Kielce, WDK Kielce, Portal Informacji Kulturalnej.

DZIEŃ CHŁOPAKA W ZERÓWCE

17

17

17


JEDZ NA ZDROWIE

   Uczniowie zerówki wiedzą ,że trzeba się zdrowo odżywiać. Przygotowali samodzielnie owocowe sałatki, które potem zajadali ze smakiem.

Chcesz być zdrowy jedz owoce,
bo owoce dobra rzecz,
jeśli będziesz jadł codziennie
dobre zdrowie będziesz mieć.

16

16

16


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   W dniu 13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, zwany często Dniem Nauczyciela. Z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie klas IV - VI recytowali wiersze i śpiewali piosenki o nauczycielach, pokazywali zabawne scenki z życia szkoły. Nie obyło się również bez życzeń od najmłodszych uczniów szkoły, którzy podziękowali za pracę i poświęcenie wszystkim pracownikom naszej placówki, a następnie wręczyli im piękne, czerwone maki.

16

16

16

16

16

16

16


LEKCJA PRZYRODY

   11 października odbyła się ciekawa lekcja przyrody dla uczniów naszej szkoły. Mottem spotkania było ,, Cuda świata przyrody są tak wzniosłe, że osiągnięcia ludzkości do nich maleją”. Uczniowie poznali minerały,  kamienie i odpowiednio spreparowane okazy zwierząt morskich,  szczątki  dinozaurów oraz niesamowite muszle. To była doskonała lekcja.

14

14

14


PIERWSZAKI - ZDROWO I BEZPIECZNIE DO SZKOŁY

   Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w  akcji prowadzonej przez „Echo Dnia” przy wsparciu licznych partnerów pod tytułem: „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Zorganizowano ją   w Zespole Szkół numer 1 w Pińczowie.
   Opowieść i całą akcję prowadził Wojciech Stachurski. Najpierw Jeż Edek, czyli maskotka „Echa Dnia” zaśpiewała kilka piosenek, przy których dzieci klaskały i śpiewały. Następnie Pan Doktor rozmawiał z dziećmi na temat jedzenia. Pierwszaki usłyszały o warzywach, owocach i witaminach,   a także o tym, jak ważne jest śniadanie.
  Kolejnymi bohaterami bajki byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie.  Dzieci mogły przymierzyć hełm i maskę gazową, a także obejrzeć z bliska prądownicę.  Nie zabrakło także przedstawicieli z Komedy Powiatowej Policji w Pińczowie. Tłumaczyli dzieciom zasady bezpieczeństwa, mówili między innymi, że trzeba się rozejrzeć zanim przejdzie się przez „zebrę”,     a także o tym, że bardzo ważne jest, aby nosić odblaski. Następnie Agata Materek z pińczowskiej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego mówiła dzieciom o pracy w gospodarstwie. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, a na koniec wzięły udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu.

   Wszystkim klasom pierwszym robiono zdjęcia, które ukażą się w dodatku do "Echa Dnia" w dniu 1.12.2016r.  Wówczas rozpocznie się plebiscyt na "Najsympatyczniejszą klasę pierwszą".

4

4

4

4

4

6

6


DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI B

   Dzisiaj męska część klasy VI b  obchodziła swoje święto - Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki zaśpiewały chłopcom "Sto lat", złożyły życzenia oraz przygotowały słodki poczęstunek. Okazją do świętowania było również to, że jeden z kolegów, Igor Chrobot obchodził tego dnia dwunaste urodziny. Imprezę uświetniły kalambury przygotowane przez Basię Krawczyk. Wszyscy bawili się znakomicie.

4

4

4


POKAZ SZKOŁY TAŃCA I DOBRYCH MANIER

    W naszej szkole odbyło się spotkanie z artystami Ogólnopolskiej Szkoły Tańca i Dobrych Manier. Dzieci wspólnie z artystami wykonywały tańce dyskotekowe, nowoczesne oraz integracyjne. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w ciekawej lekcji. To była świetna zabawa i  super układy taneczne.

30

30

30

6


DZIEŃ CHŁOPAKA

    W klasie 3 b 30 września obchodziliśmy  „Dzień Chłopaka”. Był to dzień pełen przygód, niespodzianek i fantazji. Chłopcy otrzymali śliczne prezenty od dziewczynek, które również przygotowały ozdobne karty i koncert życzeń. Na koniec zaprosiliśmy kolegów na poczęstunek do Pizzerii Max. Co roku bardzo się staramy, w końcu mamy najwięcej chłopców w klasach szkolnych.

30

30

30

30


RAJD PIELGRZYMKOWY "ŚWIĘTY KRZYŻ 2016"

     W XVII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2016” uczestniczyło 35 turystów -pielgrzymów z naszej szkoły. Uczniowie wędrowali trasą zbójecką z Bielin, która była najbardziej popularną w tym roku. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy za wspólną wędrówkę po Górach Świętokrzyskich i modlitwę na Świętym Krzyżu.

26

26

26

26


SPOTKANIE Z PISARZEM

           Dnia 22 września 2016 r. uczniowie klasy VI b mogli uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu z pisarzem – Grzegorzem Kasdepke.  Autor bestsellerów książkowych, laureat wielu nagród              i wyróżnień literackich, m.in. Nagrody Kornela Makuszyńskiego, był gościem Biblioteki Publicznej       w Pińczowie.

Grzegorz Kasdepke jest pisarzem dobrze znanym młodym czytelnikom, autorem książek, m.in.: „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”, „Kacperiada”, „Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci”, „Detektyw Pozytywka”, „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci?”, „Mity dla dzieci”.

Bohaterowie książek pisarza zawojowali nie tylko biblioteki i księgarnie, ale i szkolne podręczniki do języka polskiego. Książki pana Grzegorza są niezwykłe i takie też było spotkanie.

Uczniowie przywitali gościa wielkimi brawami. Autor barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości, czytał fragmenty swoich książek. W drugiej części spotkania dzieci mogły zabawić się   w dziennikarzy i przeprowadzić z pisarzem wywiad. Uczniowie zadawali wiele pytań np. Ile napisał książek?, Kiedy zaczął pisać i czy lubi to robić?, Gdzie szuka natchnienia?

 Na zakończenie spotkania każdy uczeń mógł otrzymać dedykację oraz autograf autora.

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą.

24

24

24

24

24

24

24

24

24


WITAJ SZKOŁO!

   Dwa miesiące wakacji już za nami i niestety czas wrócić do szkoły. Tradycyjnie 1. września rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017 uroczystym apelem. Pan dyrektor Mirosław Madej powitał wszystkich uczniów i nauczycieli oraz licznie przybyłych rodziców. Szczególnie uroczyście przywitał dzieci, które rozpoczęły naukę w klasach pierwszych. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, a następnie pan dyrektor pasował ich na uczniów naszej szkoły. Na znak przynależności do społeczności szkolnej wszyscy otrzymali tarcze.

1

1

1

1

1

20Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
 odbędzie się  w naszej szkole 1 września o godzinie 10.00.

27