godło

  strona domowa

aktualności

o szkole

patron

galeria

 

Zespół Szkół w Pińczowie

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Jana Pawła II

 28-400 Pińczów
  ul. 7 Źródeł 7
  tel. (0-41) 357-60-00
  NIP: 6621718004
  REGON: 001319933                                                                                                zssp2sekretariat@o2.pl

aktualności

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

    23 czerwca 2017 zakończył się kolejny rok szkolny. Po 10 miesiącach nauki i pracy rozpoczęły się zasłużone wakacje.
    Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, podziękowań oraz pożegnań.  Dyrektor szkoły, Mirosław Madej, w ciepłych słowach podsumował miniony rok szkolny, a zwłaszcza osiągnięcia uczniów, nie tylko w nauce, ale również w sporcie i w konkursach przedmiotowych na różnych szczeblach. Na apelu zostali nagrodzeni ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i wyróżnili się wzorowym zachowaniem. Uczniowie klas szóstych otrzymali jednorazowe stypendia Burmistrza Miasta Pińczowa za szczególne osiągnięcia w nauce. Pan dyrektor podziękował rodzicom za całoroczne zaangażowanie w edukację swych pociech i w życie szkoły. Podziękował też swoim nauczycielom i pracownikom. Na koniec życzył wszystkim udanych wakacji.

23

23

23

23


WYCIECZKA DO BAŁTOWA


    9 czerwca br. uczniowie klasy Ia oraz zaproszeni przez nich koledzy i koleżanki,  odbyli wycieczkę do Bałtowa, która była nagrodą za zdobycie III m-ca w klasyfikacji wojewódzkiej Plebiscytu Echa Dnia na najsympatyczniejszą klasę pierwszą. W Bałtowie zwiedzili m.in. Jura Park, Prehistoryczne  Oceanarium, Zwierzyniec, Dzieje Polski w Miniaturze, Galerię Stary Młyn. W wiosce czarownic – Sabatówce uczestniczyli w warsztatach plastycznych, gdzie pod czujnym okiem Baby Jagi  dokonywali swoistych czarów oraz obejrzeli pokaz magii i iluzji. Wykonane podczas zajęć prace, zabrali do domu. W międzyczasie posilili się kiełbaskami, które upiekli na przygotowanym na miejscu ognisku. Największą atrakcją jednak okazały się zabawy w Parku Rozrywki, gdzie do woli mogli korzystać ze znajdujących się tam atrakcji. Pobyt w Bałtowie był pełen wrażeń i emocji. Dzieci, choć nieco zmęczone były bardzo szczęśliwe, gdyż przeżyły niezapomnianą przygodę.

13

13

13

13

13

13

13


BAJKOWE SPOTKANIE RODZINNE

    6 czerwca w naszej szkole odbyło się Bajkowe Spotkanie Rodzinne. Uczniowie klasy I a z okazji minionego Dnia Matki oraz nadchodzącego Dnia Ojca zaprosili swoich najbliższych na przedstawienie pt. „Kot w butach”, które specjalnie dla nich przygotowali. Po spektaklu złożyli swoim Rodzicom życzenia i podziękowania za ich trud wychowawczy oraz  wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.

13   

13

13

MAM TALENT 2017

      W tym roku odbył się konkurs piosenki, w którym brali udział reprezentanci klas od 0 - VI.
I miejsce w klasach 0 -III zdobyła Julia Tyniec z klasy IIIb, II miejsce Maja Kamińska z klasy IIIa i III miejsce Maszewska Natalia z klasy IA.
    W klasach IV - VI  I miejsce - Laura Pasternak z klasy VI B, II miejsce Jessica Sawicka z klasy IV B i III miejsce Monika Kapałka z VB. Zwycięzcy otrzymali statuetki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

10

10

10

10

10

10


DZIEŃ DZIECKA W OGRODZIEŃCU

     Klasa I b i II c  z okazji Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę do Parku w  Ogrodzieńcu. Na początku  przewodnik oprowadził nas po Parku Doświadczeń Fizycznych, gdzie znajdują się urządzenia  jak: Kołyska Newtona, Kolorowy Krater czy Wirująca Kula. Dzieci same mogły na tych i innych urządzeniach odkrywać i eksperymentować. Następnie udaliśmy się do Parku Rozrywki,  w  którym znajduje się plac zabaw. Tam dzieci jeździły na Karuzeli Wiedeńskiej , bawiły się w Zamku Rycerskim,  zjeżdżały z zamku  dmuchanego, huśtały się na  huśtawkach. Po wspaniałych   zabawach przeszliśmy do Parku Miniatur, gdzie obejrzeliśmy rekonstrukcje 17  Zamków Jurajskich i  repliki  machin oblężniczych. Następną atrakcją był Dom Legend i Strachów, gdzie przenieśliśmy się  w świat baśni i legend. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Zamku Ogrodzieniec.  Zadowoleni, pełni humoru i radości wróciliśmy do domu.

3

3

3

3

3

3


DZIEŃ MATKI

   Z okazji  Dnia Matki klasa IIc zorganizowała dla swoich mam część artystyczną. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły polkę. Na koniec złożyły swoim mamom życzenia oraz wręczyły własnoręcznie ozdobione filiżanki  i laurki. Zabawa zakończyła się poczęstunkiem.

31

31

31


WARSZTATY PLASTYCZNE W PSCK

   Uczniowie z klasy II c  i II b  udali się do Pińczowskiego Samorządowego Centrum  Kultury na warsztaty  plastyczne. Dzieci  z okazji Dnia Mamy wykonały dla swoich mam prezent. Ozdabiały specjalnymi flamastrami filiżankę wymyślonymi przez siebie wzorkami   oraz napisami. Warsztaty zakończyły się poczęstunkiem.

27

27

27

27


27


DLA KAŻDEGO COŚ SŁODKIEGO

    Klasa II b i II c uczestniczyła w karmelowych warsztatach w kieleckiej Manufakturze Słodyczy. Dzieci oglądały pokaz wytwarzania kolorowych lizaków i cukierków bez użycia maszyn. Każdy uczestnik z wcześniej przygotowanego karmelu samodzielnie wykonał lizaka. Otrzymał dyplom małego karmelarza i paczkę cukierków. Uczniowie miło i słodko spędzili czas.

17

17

17


WSPÓŁCZEŚNI POECI DZIECIOM

   Pod tym tytułem w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs pięknej recytacji utworów współczesnych poetów. Uczniowie klas trzecich do uczestnictwa w konkursie wytypowali reprezentantów, których forma prezentacji utworu była najciekawsza.                      
 Klasę III a reprezentowali: Filip Górecki i Daria Ryńska, z klasy III b recytowały siostry Sara i Anita Koniusz oraz Wiktoria Liburska . Wszyscy prezentowali się świetnie i z dumą reprezentowali naszą szkołę.  Sara i Anita Koniusz zostały wyróżnione za najciekawszą interpretację utworu konkursowego. Wszystkim gratulujemy.

17


MUSICAL "KOT W BUTACH"

   Uczniowie klasy I B i II C wybrali się na wycieczkę do Buska - Zdroju. Głównym celem było obejrzenie w tamtejszym domu kultury musicalu pt. "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. Dzieci oglądały bajkę muzyczną zafascynowane. Przedstawienie zadziwiło nie tylko pięknymi strojami i muzyką, ale także nietypowym scenariuszem.
   Przed spektaklem obie klasy udały się na spacer do buskiego parku zdrojowego, gdzie podziwiały pięknie kwitnącą roślinność, a także obserwowały skaczące po drzewach wiewiórki. Dzieci miały okazję spróbować leczniczych wód. Na zakończenie wycieczki były wyśmienite lody.

16


16

24
 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

   W tym roku podobnie jak w roku poprzednim w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę  uchwalenia Konstytucji 3-Maja.  Apel z tej okazji   jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie klasy VI B zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i  uchwaleniem Konstytucji 3-Maja.
Ze scenek między szlachcicami dowiedzieliśmy się, jaka sytuacja panowała w Warszawie w dniach przed 3 maja 1791r. Usłyszeliśmy również pieśni związane ze świętem, a także obejrzeliśmy poloneza w wykonaniu uczniów klasy IV A.
 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego. Świetna inscenizacja apelu sprawiła, że uczniowie oglądali go z powagą i zaciekawieniem.13

13

13

13

13

13

13


,, PLANETA ENERGII”

     Klasa III a  w obecnym roku szkolnym swoją pracą i zaangażowaniem w projekt dotyczący szeroko rozumianej energii, wywalczyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym          ,, Planeta Energii". Organizatorzy zaprosili całą klasę wraz z wychowawczynią p. Dorotą do miasteczka ,,Planety Energii”, gdzie wszyscy mogli poznawać tajniki zjawisk fizyczno - chemicznych naszej planety. Każdy z uczestników otrzymał również cenne upominki oraz tytuł Przyjaciela Planety Energii.                              
 Uczniom III a gratulujemy .

13


13

13

13

13


ZAWODY PŁYWACKIE

     27 kwietnia 2017 roku uczniowie klas III wzięli udział w Gminnych Zawodach Pływackich                o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów. Rywalizacja była bardzo zacięta i możemy pochwalić się sukcesami. Nasi pływacy to :

I miejsce i złoty medal
Piotr Adamczyk IIIa  i Maja Kamińska IIIa

  II miejsce i srebrny medal
Adam Tarka IIIa  i Oliwia Doleżek IIIa

Oraz z bardzo dobrymi czasami :
Kasia Kisiel IIIa, Karol Wójcik IIIa, Maciej Pikul IIIa, Amelka Dzierżak IIIa, Julia Tyniec IIIb
 Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłorocznych zawodach pływackich.

13


KONKURS PLASTYCZNY

     W ramach organizowanych w naszej szkole działań związanych z promocją czytelnictwa, uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie plastycznym. Zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do jednej z wybranych baśni. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło kilkadziesiąt prac, spośród których jury wybrało najciekawsze. Nie było to łatwe zadanie, gdyż wszystkie prace prezentowały wysoki poziom.

Nagrodzone zostały 3 prace:
1 m-ce: Nikola Gwiaździńska kl. II b
2 m-ce: Maja Górak kl. III a
3 m-ce: Julia Tyniec kl. III b.

Pozostałe prace otrzymały wyróżnienie.
Nagrody zostaną wręczone na apelu podsumowującym wszystkie działania związane z konkursem czytelniczym.
Ponadto komisja konkursowa dokonała klasyfikacji najlepszych prac ilustrujących daną baśń.
I tak:

„Królewna Śnieżka” – Julia Skrzypek kl. III a,
„Kopciuszek” – Julia Tyniec kl. III b,
„Czerwony Kapturek” – Dawid Ciszewski kl. I a,
„O Rybaku i złotej rybce” – Maja Górak kl. III a
„Kot w butach” – Jakub Cieślak kl. III b,
„Jaś i Małgosia” – Nikola Gwiaździńska kl. II b. 

4


KOSZ DLA NAJUBOŻSZYCH

                                                        
     W dniach 3-5 kwietnia 2017 roku harcerze z naszej drużyny włączyli się do akcji „Kosz dla najuboższych”  pełniąc dyżur w sklepie LEWIATAN. Widząc duże zaangażowanie dzieci, mieszkańcy Pińczowa chętnie wrzucali produkty żywnościowe oraz chemię, aby pomóc najbardziej potrzebującym.

22

22

22


WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH


Dzieląc się jajkiem,
w te piękne Święta,
życzymy samych radości.
Niech będzie zdrowie,
niech będzie szczęście,
dobrobyt niech w Was gości.


życzy Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2
w Pińczowie
 wraz z gronem pedagogicznym
 oraz Samorząd Uczniowski


9


OWOCE W SZKOLE

   To program finansowany ze środków UE . W naszej szkole wszystkie dzieci z klas młodszych biorą w nim udział. Dzieciom uczestniczącym w programie serwujemy: jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Każdy  uczestnik programu otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.
    Owoce i warzywa są najlepszym źródłem witamin, składników mineralnych i błonnika pokarmowego. Ponadto, ponieważ mają one działanie alkalizujące, przeciwdziałają zakwaszeniu organizmu. Zawartość antyoksydantów, którymi są flawonoidy, karotenoidy czy witamina  C i E sprawia, że mają działanie przeciwmiażdżycowe i przeciwnowotworowe. Dlatego owoce i warzywa powinny stanowić podstawę żywienia i być dodawane praktycznie do każdego posiłku (należy zjadać co najmniej 5 porcji warzyw i owoców dziennie).

6

6

6

6

 WARSZTATY Z PROGRAMOWANIA

            Uczniowie klas III a i III b zostali zaproszeni na niezwykłe warsztaty z robotyki   komputerowej. Ozobot - czyli maleńki mrugający robot - zabierał dzieci  w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów na kartce papieru uczniowie sami programowali zadania, które wykonywał robot. Była pszczółka lecąca od kwiatka do ula  oraz kijanka przekształcająca się  etapami w żabę. Uczniowie zaprogramowali również wyścigi pomiędzy robotami. Nauka poprzez zabawę była tak ciekawa, że chętnie wprowadzilibyśmy tego typu zajęcia na co dzień do naszej szkoły.

6

6

6

6

6

6

6WYCIECZKA DO KINA I BAWIALNI „CZARY MARY”

    Dnia 6 kwietnia b.r. uczniowie klasy Ia odbyli wycieczkę do Kielc, która była nagrodą za zdobycie 2 miejsca w powiecie pińczowskim w plebiscycie Echa Dnia na najsympatyczniejszą klasę pierwszą. Dzieci oglądały bajkę „Zając Max ratuje Wielkanoc” oraz spędziły 1 godzinę w bawialni „Czary  Mary”. Zmęczone, ale szczęśliwe wycieczkę zakończyły wizytą w McDonaldzie, gdzie posiliły się po szalonej zabawie, po czym zadowolone wróciły do domu.

6

6

6

6

6


WYCIECZKA DO PIEKARNI

   4 kwietnia 2017r. uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę do piekarni PSS „Społem” w Pińczowie, gdzie dzięki uprzejmości właścicieli P. Anny Kisieli  oraz Ryszarda Liberka, poznali pracę piekarza i cały proces technologiczny produkcji pieczywa. W piekarni przywitał dzieci p. Ryszard, który oprowadził je po wszystkich pomieszczeniach  oraz cierpliwie i dokładnie opowiadał o maszynach, urządzeniach, które pomagają w pracy piekarzowi, a także procesach i tajnikach wypieku chleba. Dzieci z ciekawością przyglądały się pracującym wielkim mieszalnikom do ciasta, maszynie, która sama robi równiutkie, gładziutkie bułeczki. Zaglądały do pieców piekarniczych. Obserwowały cały proces powstawania pieczywa. Próbowały zakwasu żytniego i pszennego, który dodany do mąki i wody zamienia je w pulchne ciasto na chleb i bułki. Poznały produkty, które są potrzebne do wypieku chleba, różne rodzaje pieczywa, ze względu na mąkę, z której powstają . Cały czas towarzyszył im piękny zapach świeżego pieczywa. Na zakończenie zostały poczęstowane pysznym ciastem drożdżowym, które spałaszowały w całości z wielkim apetytem.

6

6

6

6


NIEZWYKŁY KONCERT

   Dnia 3.04.2017r. w naszej szkole odbył się występ muzyczny w wykonaniu p.Romana Brochockiego, muzyka pochodzącego z Sokołowa Podlaskiego. Koncert obejrzeli uczniowie klas 0 - III.
    Pan Roman prezentował różne instrumenty i grał na nich. Opowiadał o ich budowie i historii powstawania. Po kolei pokazywał takie instrumenty jak: ligawka, trąbka, bałałajka, banjo, akordeon, okaryna, harmonijka ustna, saz i fletnia Pana. Przedstawił je w sposób zwięzły i zrozumiały, a także zabawny.
   Prezentacja była ciekawa, ponieważ dzięki temu występowi uczniowie mogli lepiej poznać instrumenty, z którymi na co dzień nie mają styczności.

3

3


154. ROCZNICA BITWY POD GROCHOWISKAMI

     W sobotę, 25 marca odbyły się uroczystości upamiętniające 154. rocznicę bitwy pod Grochowiskami.
    Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od rajdu pieszego, w którym wzięli udział uczniowie                 i harcerze  naszej szkoły wraz z opiekunami. Poczet Sztandarowy godnie prezentował się w oficjalnej części uroczystości.
    Punktem kulminacyjnym obchodów rocznicowych była inscenizacja bitwy przygotowana przez liczne  grupy rekonstrukcji historycznej. Była to najbardziej emocjonująca część uroczystości, która przeniosła widzów w przeszłość. Huk wystrzału z armat i z broni Żuawów Śmierci potęgował to wrażenie.  Byli też kosynierzy, jeźdźcy, którzy atakowali Żuawów Śmierci. Widzowie, a w szczególności dzieci i młodzież przez cały czas były zaciekawione polem bitwy, a po zakończeniu nagrodzili aktorów gromkimi brawami.
Uczestnicy i widzowie mogli się posilić kiełbaskami z rożna, wojskową grochówką i bigosem oraz gorącą herbatą.

27

27UWAGA RODZICE!

                                                                    

 

                            List otwarty skierowany do rodziców uczniów                                          Zespołu Szkół w Pińczowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Pawła II

 

 

     W związku z działaniami prewencyjnymi Ministerstwa Edukacji Narodowej     w Warszawie na rzecz bezpieczeństwa uczniów w Internecie oraz zadaniami szkoły, która w trosce o prawidłowy rozwój dziecka podejmuje działania zmierzające do bezpiecznego korzystania z nowych technologii informacyjnych, zwracamy się do Państwa z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na aktywność i sposób korzystania z zasobów Internetu przez dzieci.

      Internet jest niewątpliwie wspaniałym osiągnięciem cywilizacyjnym dającym młodym ludziom nieograniczone możliwości. Z drugiej jednak strony jest wirtualną przestrzenią niosącą ze sobą liczne zagrożenia.

      Popularną formą rozrywki dzieci i młodzieży są obecnie gry komputerowe. Mogą one wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny, poprawić refleks i koordynację wzrokowo – ruchową, uczą współdziałania w grupie. Jednak nadmierne skupianie się na grach komputerowych może powodować wiele problemów, np. zaniedbywanie nauki, rezygnację z innych form aktywności, zainteresowań, a w konsekwencji prowadzić do uzależnienia. Ponadto gry zawierają często przemoc, powodując wzrost poziomu agresji           u dzieci.

       Media donoszą o nowej grze pn.: „Blue Whale Challenge” czyli „niebieski wieloryb”, która pojawiła się w Internecie i zagraża zdrowiu i życiu dzieci oraz nastolatków.

        Mając na uwadze powyższe informacje prosimy Państwa o zwracanie uwagi na zachowanie dzieci, na rodzaj gier komputerowych, filmów i muzyki jakiej słuchają, na ilość czasu spędzanego przy komputerze oraz czy nie zaniedbują w związku z tym obowiązków domowych i szkolnych.

        W celu uzyskania porad i  informacji możecie Państwo uzyskać pomoc        w naszej szkole oraz dzwoniąc pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc. Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod nr telefonu  800 121212         ( Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka ).

                                                                            

 

                                                                                Dyrekcja     

                                                                     i grono pedagogiczne

                                          Zespołu Szkół w Pińczowie Szkoły Podstawowej nr 2 

                                                                             im. J. Pawła II                                                                                                                              

 


BEZPIECZNY PIESZY I PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

    Uczniowie naszej szkoły brali udział w IV edycji konkursu „Bezpieczny Pieszy, Pierwsza Pomoc  Przedmedyczna”. Głównym założeniem zmagań było  propagowanie bezpieczeństwa na drogach wśród  najmłodszych użytkowników.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie III klasy b: Mateusz Madej, Mateusz Burek i Jakub Cieślak. Dzieci wykazały się dużą znajomością wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w domu, szkole i  na drodze . Zaprezentowali udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku drogowego, omdlenia, krwotoku, oparzenia, skaleczenia, ukąszenia. Znają  doskonale zasady zachowania się, gdy poszkodowany jest przytomny i nieprzytomny. Gratulujemy im zdobytej wiedzy i czekamy na dzielenie się nią wśród rówieśników.

23

23

23


WAGARY KONTROLOWANE

    Pierwszy dzień wiosny klasa III a spędziła spacerując po słonecznym Pińczowie. Było poszukiwanie oznak wiosny, smaczne ciacho w centrum Pińczowa oraz bardzo ciekawa wizyta w muzeum. Dzieci po raz pierwszy miały okazje zobaczyć eksponaty związane z historią naszego miasta i okolicy. Ciekawe opowieści pracowników muzeum zainspirowały nas do kolejnych odwiedzin w najbliższym czasie.

22

22

22

22


MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

     W   Gimnazjum nr 2 w Pińczowie   odbył się finał eliminacji  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w gminie Pińczów. Do finału przystąpili zwycięscy eliminacji środowiskowych na szczeblu poszczególnych szkół z terenu gminy Pińczów.
   Z dumą i radością informujemy, iż zwycięzcą w kategorii Szkół Podstawowych został uczeń klasy IV b naszej szkoły – Bartosz Wieczorek. Spieszymy również donieść, że Bartek był najmłodszym uczestnikiem tych zmagań.   Bardzo serdecznie mu gratulujemy.    
      Zwycięzcy poszczególnych kategorii oraz zdobywcy drugich miejsc awansowali do eliminacji powiatowych, które odbędą się w pierwszej dekadzie kwietnia. Trzymajmy wszyscy mocno kciuki za Bartosza, aby  w następnym etapie tego bardzo trudnego turnieju okazał się równie niepokonany. Tym bardziej, że w odbywającym się 5 marca 2017 r. Turnieju Warcabów 100-Polowych o Puchar Starosty Pińczowskiego Bartosz również zajął I miejsce. 

22

22

22 

NARCIARSKA PRZYGODA 2017

    Tej zimy grupa dzieci i młodzieży naszej szkoły pod okiem wykwalifikowanych instruktorów oraz organizatorek wyjazdu p. Doroty Koziary i p. Agnieszki Pawłowskiej szusowała na stoku narciarskim w Suchym gmina Poronin. Każdy kolejny wyjazd to nowe doświadczenie i nowe umiejętności zdobywane przez uczniów.

20

20

Podczas gdy młodzi uczestnicy ,, Białej Szkoły” obok zdobywania umiejętności narciarskich zgłębiali swa wiedzę o faunie i florze Tatr i  życiu Górali, starsi rozgrywali turnieje sportowe oraz pływali w basenie.


20

20

Odwiedziliśmy również  stolicę Tatr Zakopane, a w Białce Tatrzańskiej jeździliśmy na łyżwach.

20

20

Przyjemne chwil spędziliśmy przy góralskim ognisku. Gospodarze rozpieszczali nas smacznym jedzeniem. Chłopcy nie zapomnieli o życzeniach i drobnym upominku z okazji 8 marca, a dwa dni później odśpiewaliśmy 100 lat Lence która obchodziła 10 urodziny.

20

20

Wyjazd był bardzo udany. Mamy nadzieję wrócić tam w przyszłym roku.

20


TURNIEJ WARCABOWY

    15.03.2017 roku w klasie '0' odbył się turniej " Gram w warcaby". Uczestniczyli w nim prawie wszyscy uczniowie. Po ustalonej wcześniej liczbie rozgrywek wyłoniono 5 zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy za uzyskane miejsce i nagrody - długopisy i notesy ufundowane przez wydawnictwo PWN. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w rozgrywkach warcabowych. Dzieciom bardzo podobał się turniej i już ćwiczą do następnego, który będzie za miesiąc.

19

19

19

19


NIETYPOWA HODOWLA

  Dzieci z klasy "0" zasiały trawę w nietypowy sposób. Mamy już namiastkę wiosny - trawka kiełkuje. A oto nasze "ludziki trawkowe":

19

19

19


WIZYTA W CENTRUM GEOEDUKACJI

    Uczniowie klasy 3b i 2a brali udział w warsztatach edukacyjnych  wraz z seansem w Kapsule Symulatora 5D pt. ,, Zwiedzanie Wnętrza Ziemi”. Potem uczestniczyli w Geo-Giga-Grze . Jest to wielkoformatowa gra planszowa o geologicznej przeszłości Gór Świętokrzyskich. W grze uczestniczyły zespoły 3,6-osobowe, które w trakcie rozgrywki miały do wykonania zadania, ukryte na poszczególnych polach planszy. Przygotowane polecenia, miały zarówno formułę pytań quizowych jak i sprawnościowych. Drużyna, która dotarła  najszybciej do samego środka planszy, czyli współczesności – wygrała  GEO-GIGA-GRĘ. Jest to  bardzo atrakcyjna pomoc edukacyjna, dzięki której uczniowie w ciekawy i interesujący sposób spędzili czas.

19

19

19


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

   15 marca 2017r. odbył się wewnątrzszkolny konkurs "Pięknego czytania" dla klas I - III. Każdą klasę reprezentowało dwoje przedstawicieli, wyłonionych podczas klasowych eliminacji. Uczestnicy najpierw zaprezentowali wybrane przez siebie fragmenty książek, a następnie wylosowane utwory z literatury dziecięcej. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jurorzy mieli spory problem                    z wytypowaniem zwycięzców.

Wyniki konkursu:

KLASY I
I miejsce - Julia Sokal kl. I B
II miejsce - Maja Jaworska kl. I A
III miejsce - Kacper Kasza kl. I B

KLASY II
I miejsce - Alicja Cempura kl. II B
II miejsce - Zuzanna Koprowska kl. II B
III miejsce - Laura Sitkowska kl. II C

KLASY III
I miejsce - Mateusz Madej kl. III B
II miejsce - Aleksandra Głogowiec kl. III B
III miejsce - Adam Tarka kl. III A

Wyróżnienia w konkursie zdobyli: Karol Wójcik kl. III A, Dawid Bartosiński kl. II C, Olga Kozak kl. II A, Aleksandra Karbowniczek kl. II A, Dawid Ciszewski kl. I A.
Gratulujemy zwycięzcom!
Nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu zostaną wręczone na apelu podsumowującym wszystkie konkursy związane z czytelnictwem.

15


TEATR KURTYNA

   14 marca 2017 r. w naszej szkole odbyły się dwa spektakle profilaktyczne zaprezentowane przez Teatr „Kurtyna” z Krakowa. Pierwszy z nich zatytułowany "Świat według Reksia" skierowany był do uczniów klas 0 - III.  Był to niezwykły, zabawny, poruszający i mądry spektakl, wypełniony muzyką i humorem, opowiadający historię przyjaźni małej dziewczynki i jej wiernego psa.
     Starsi uczniowie klas IV-  VI obejrzeli przedstawienie „Twoje nowe jutro”, którego głównym problemem jest dramat dziewczynki wykluczonej ze społeczności szkolnej.
   Spektakle prowadzone przez Teatr „Kurtyna” zawsze idealnie przełożone są na język młodych ludzi, dotykają ważnych tematów, z którymi uczniowie spotykają  się na co dzień w swoim środowisku szkolnym, rówieśniczym i rodzinnym.
Wszystkim uczestnikom spektaklu spodobały się historie odegrane przez aktorów.
Dziękujemy za współpracę i czekamy na kolejne ciekawe inscenizacje.

14

14

WYCIECZKA DO KIELC

   3 marca br. uczniowie klasy Ia i IIb odbyli wycieczkę do Kielc, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Królowa Śniegu” na motywach baśni H.Ch. Andersena, w wykonaniu aktorów Teatru Lalek i Aktora „Kubuś”.
   Po przedstawieniu uczestniczyli w warsztatach cyrkowych. Była to lekcja przygotowująca do świadomego i twórczego poznawania sztuki. Włączenie dzieci do zabawy to świetny pomysł na rozwój wyobraźni, kreatywności i rozbudzenia artystycznych zainteresowań.
   Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu. Zadowoleni uczestnicy postanowili jeszcze posilić się w McDonaldzie, po czym szczęśliwi wrócili do swoich domów.

14

14

14

14


 KONKURS PLASTYCZNY

   W naszej szkole dla uczniów biorących udział w seansie filmowym kina Helios w Kielcach, organizatorzy ogłosili konkurs plastyczny - scenka z filmu  pt. ,,Był sobie pies”.
   Uczniowie wykonali wspaniałe prace, które świadczą o bardzo dobrym odbiorze filmu.
Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, które będą przypominać im o nadchodzących świętach. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

10


10

10

10


DZIEŃ KOBIET

   Uczniowie klasy 3b i 2a uczestniczyli w obchodach  święta dziewczynek w szkole i w kinie Helios.
Chłopcy z klas składali swoim koleżankom życzenia i obdarowali ich pomysłowymi prezentami.
W kinie Helios obejrzeli przepiękny film pt. ,, Ozzy”. Później pod okiem instruktorów tańca  bawili się w rytmach współczesnych przebojów.
 Na koniec dnia spotkała nas miła niespodzianka w MC Donalds.

10

10

10

10


PRZYGODA W KINIE

    Uczniowie, którzy uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, przeżyli niezwykłą przygodę w kinie Helios w Kielcach. Obejrzeli film pt. ,, Był sobie pies” oraz brali udział w lekcji tematycznej o czworonożnych pupilach. Układali puzzle, rozwiązywali rebusy i zagadki. Poznali różne rasy psów i ich zwyczaje. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę i nagrody. Na koniec wycieczki w cukierni ,, Pod Telegrafem” świętowali tłusty czwartek.  Po  imprezie organizatorzy ogłosili konkurs plastyczny z nagrodami na temat scenki z filmu pt. ,, Był sobie pies”. Czekamy na prace i życzymy sukcesów.

1

1

1


DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ W NASZEJ DRUŻYNIE HARCERSKIEJ


    Dzień 22 lutego jest to Dzień Myśli Braterskiej, zwany inaczej dniem radości. Dlatego w tym dniu harcerze z naszej szkolnej drużyny złożyli wizytę sześciolatkom  z Przedszkola nr 3 na Grodzisku.
Harcerze opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, odśpiewali hymn harcerski oraz przybliżyli, czym dla nas wszystkich jest Dzień Myśli Braterskiej. Po raz pierwszy nasi uczniowie  zaprezentowali się w oficjalnych strojach harcerskich.

28

29


MUSICAL "KAROL"

    25 lutego w Tauron Arenie Kraków odbyła się premiera musicalu "Karol" o życiu Karola Wojtyły. Wydarzeniu patronowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Pińczowie, która udostępniła aktorom stroje Gwardii Szwajcarskiej.
    Uczniowie naszej placówki nagrodzeni za bardzo dobre wyniki w nauce i aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim uczestniczyli w tym niebywałym przedstawieniu.
   W roli Jana Pawła II wystąpił Jacek Kawalec. Obok niego zaśpiewali także: Edyta Geppert, Anna Wyszkoni, Piotr i Wojciech Cugowscy.

   ,,Przedstawiamy Ojca Świętego, który – wierny rodzinnym ideałom i młodzieńczej pasji - skutecznie przełamywał sztywny protokół Stolicy Piotrowej, na nowo prezentując światu nieco zakurzone cnoty chrześcijan – poczucie humoru, szczerość, skromność, serdeczność, otwartość na ludzi -  deklarowali twórcy widowiska".

27

27


FERIE W STOLICY

    Uczniowie naszej szkoły w drugim tygodniu ferii postanowili spędzić czas w Warszawie. Rozpoczęli pobyt od zwiedzania Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Zobaczyli Stadion Narodowy  i przeszli trasę piłkarską, gdzie mogli się poczuć jak Lewandowski czy Milik. Kluczowym punktem pobytu była wizyta w Sejmie RP. Dzieci oglądały z galerii sejmowej obrady na żywo oraz zwiedziły cały budynek. Spotkali  wielu parlamentarzystów, z którymi robili sobie zdjęcia i mogli zamienić parę słów. Za piękną postawę i dużą wiedzę dostali upominki. Organizatorzy dziękują rodzicom za pomoc i poświęcony czas.

19

19

19

19

19

19

19


BAL KARNAWAŁOWY

  
   Po ciężkiej pracy w I semestrze uczniowie niewątpliwie zasłużyli na rozrywkę. W tym tygodniu w naszej szkole odbyły się tradycyjne zabawy karnawałowe. Najpierw klasy IV - VI miały swoją dyskotekę. Natomiast klasy młodsze imprezowały przy dźwiękach orkiestry. Najmłodsi uczniowie na bal przygotowali sobie bajeczne stroje. W szkole zaroiło się od Spidermanów, Batmanów, policjantów, strażaków, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów… Były wróżki, księżniczki, smoki, tygrysy, motyle, biedronki oraz różne inne stwory. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Rodzice zadbali również o poczęstunek w klasach.
  Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, jak i rodzicom. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych.

21

21

21

21

21


JASEŁKA W KOŚCIELE PARAFIALNYM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
 
    Kapitalne dialogi  rozbawiające zebraną publiczność, rozśpiewane dzieci, przepiękne kostiumy, pełen kościół ludzi mimo dużego mrozu - tak w kilku słowach można opisać niedzielne jasełka w kościele parafialnym. Fantastycznie role anielskie i diabelskie odegrali uczniowie klasy III a przygotowani przez  P. Agnieszkę  Pawłowską – katechetkę oraz p. Dorotę wychowawczynię klasy. Oprawę muzyczną zapewniła p. Ela, a pięknie śpiewane kolędy opracowała i przygotowała wraz z chórem p. Urszula. W przygotowaniu strojów nieocenioną pomoc  ofiarowali rodzice. Spektakl bardzo podobał się widzom, którzy nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami na stojąco.

9

9

9

9

15

15JASEŁKA 2016

    Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli i z pomocą rodziców. Nie inaczej było w tym roku.
     W pięknie udekorowanej wnęce korytarza szkolnego zebrali się uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz uczniowie oddziału przedszkolnego. Piękna scenografia, oraz śpiew kolęd przez uczniów klasy I i chór szkolny wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.
O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy z klasy III a, którzy podjęli trud przedstawienia z humorem walki dobra ze złem – świata niebios i piekieł.
    Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało, za co słowa uznania i podziękowania wraz z życzeniami świątecznymi przekazał wicedyrektor szkoły p. Andrzej Cepak. 

9

9

9

9


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

     W dniu 19.12.16. uczniowie naszej szkoły z klasy III b wzięli udział w konkursie powiatowym: „Bezpieczna droga do szkoły”, gdzie zmagali się z testem wiedzy dotyczącym przepisów ruchu drogowego i przedstawili montaż słowno – muzyczny związany tematycznie z bezpieczeństwem.   W tym samym dniu rozstrzygnięto także część plastyczną konkursu dla klas młodszych. Uroczyste wręczenie nagród przez dyrektora szkoły, p. A. Cepaka odbyło się w dniu 21.12.16. podczas jasełek szkolnych.
Uczniowie nagrodzeni w części plastycznej konkursu:

1.    Wiktoria Liburska kl.IIIb.
2.    Nikola Ruchomska kl.IIIb.
3.    Martyna Budera kl IIa.
4.    Amelia Zuwała kl.IIb.
5.    Nikola Gwiadzińska kl.IIb.
6.    Maja Mazur kl IIb.
7.    Wiktoria Florczyk kl.IIb.
8.    Jakub Szulc kl.IIb.
9.    Maciej Marmur kl.IIa.
10.    Jacek Trojanowski kl.IIa.

    Uczniowie nagrodzeni z klasy IIIb za reprezentowanie szkoły, udział w teście wiedzy i przygotowanie części artystycznej w ramach konkursu to: Aleksandra Głogowiec, Julia Tyniec,. Mateusz Madej, Mateusz Burek, Jakub Cieślak, Szymon Boksa, Mirosław Wojciechowski.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.


2

2

2

2
21

Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i wypoczynek,
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary, szczęścia  i powodzenia


Życzą
uczniowie, Dyrekcja,
nauczyciele oraz pracownicy obsługi
Szkoły Podstawowej nr 2
w Pińczowie

KLASOWE WIGILIE

    W ostatnim dniu nauki przed świętami w klasach odbyły się wigilie. Uczniowie składali sobie nawzajem życzenia, łamiąc się opłatkiem. Później był poczęstunek przy odświętnym stole, a następnie odbywało się wspólne śpiewanie kolęd. Zobaczymy się już w nowym - 2017 roku.

Wigilia w klasie I B:

25

25

Wigilia w klasie I A:

29

Wigilia w klasie III B:

2

Wigilia w klasie III A:

9

9


WIGILIJNY WIECZÓR KLASY III B

      We wtorek, 20 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 2 w Pińczowie zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy 3b wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały dla swoich rodzin przedstawienie ,, Wieczór wigilijny”. Dzieci zachwyciły wszystkich zebranych pięknymi kostiumami oraz dużym zaangażowaniem włożonym w odegranie swoich ról. Młodzi aktorzy bardzo dobrze poradzili sobie ze scenicznym stresem,  przedstawiając licznej publiczności historię narodzin Jezusa. W kolejnej części spotkania udali się na stołówkę szkolną, gdzie mieli prawdziwą ucztę wigilijną. Był to niezwykły wieczór dla dzieci oraz ich rodzin.

25

25

25

25

25WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

    13 grudnia br. uczniowie klasy 1a oraz 2b uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek „Decora” w Miechowie, gdzie dowiedzieli się, jak powstają ozdoby choinkowe.
   Uczestniczyli tam w warsztatach plastycznych  połączonych ze zwiedzaniem zakładu, w którym wszystkie szklane ozdoby choinkowe są robione i ozdabiane ręcznie. Każdy z uczestników sam malował świąteczną bombkę. Okazało się, że nie jest to takie proste. Na początku trzeba ją zaprojektować, ustalić, w których miejscach namalować wzory, a potem malunki posypać brokatem, który sprawia, że bombka jest jeszcze piękniejsza. Takie malowanie okazało się dla uczniów fascynującym przeżyciem. Po zajęciach plastycznych wszyscy zwiedzili fabrykę, która jest jednym z większych producentów bombek artystycznych w Polsce i eksportuje swoje wyroby m.in. do USA i krajów Unii Europejskiej.  W czasie zwiedzania uczestnicy poznali proces powstawania bombek – od momentu ich projektowania, przez formowanie, srebrzenie i misterne ozdabianie aż do specjalistycznego pakowania. Każde szklane cudeńko pakowane jest w foliowy woreczek, który chroni bombkę przed wilgocią oraz osobne pudełeczko. Dzieci mogły zobaczyć, ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga wyprodukowanie takich bajecznych ozdób.
   Na koniec, w przyzakładowym sklepie, każdy zakupił jeszcze prezenty w postaci ozdób dla najbliższych i w świątecznych nastrojach powróciliśmy do Pińczowa.

29


29

29MIKOŁAJ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Święty Mikołaj do nas przychodzi,
dużo prezentów dzieciom przynosi.
W buciki wszystko zwinnie upycha
i jak czarodziej w pośpiechu znika.

    Dnia 6 grudnia do naszych Wesołych Kaczuszek przybył  św. Mikołaj i to nie  saniami z reniferami tylko jego pomocnik przyniósł go na plecach.  Fakt ten wywołał lawinę pytań do Mikołaja. Dzieci od wielu dni przygotowywały się do tego ważnego dnia. Uczyły się piosenek, wierszyków oraz pięknie przystroiły sale z pomocą pań nauczycielek. Było to dla nich ogromne przeżycie ponieważ to ich pierwszy rok w przedszkolu. Pojawienie się Mikołaja w drzwiach przedszkolnych wywołało na buźkach dzieci piękne uśmiechy.  Kaczuszki powitały Mikołaja radosną  piosenką pt.,, Mikołaj jedzie samochodem”.
   Następnie  Pani Renatka zaprowadziła Mikołaja na wygodne krzesełko, aby mógł odpocząć po tak długiej podróży. Mikołaj po krótkim odpytaniu dzieci każdemu wręczył cudowne prezenty. Po wręczeniu prezentów dzieci serdecznie podziękowały Mikołajowi  wspólnym tańcem oraz gorąco go pożegnały i zaprosiły ponownie za rok. Mikołaj nie był jedynym gościem w tym dniu.
   Nasze przedszkole odwiedzili również  rodzice. Dzieci wspólnie z rodzicami robiły bombki na naszą choinkę.  W mgnieniu oka dzięki kreatywności i dobrej  współpracy rodziców z  maluchami powstały  jedyne w swoim rodzaju  bombki. Później nastał czas na wspólną zabawę i tańce. Wszyscy bawili się świetnie. To był magiczny dzień dla naszych przedszkolaków pełen wrażeń i radości,  który zapewne długo zapamiętają.

21

21

21


STYPENDIADA

    W tegorocznej edycji Stypendiady Ogólnopolskiej uczniowie klas trzecich zmagali się w miesiącu grudniu w następujących konkurencjach:

1. Konkurs czytelniczy „Abecadło” – 5 XII 2016 r
2. Konkurs ortograficzny „Ortografek” – 7 XII 2016 r.
3. Konkurs matematyczny „Plusik” – 8 XII 2016 r
4. Konkurs plastyczny „Plastuś” – 12XII 2016 r.

Uczniowie przygotowywali się wcześniej z zakresu literatury dziecięcej, zagadnień matematycznych, ortograficznych oraz pokazali swoje zdolności artystyczne. Teraz z niecierpliwością czekają na wyniki. Życzymy im wielu sukcesów.

12

12

12


WYPRAWA W KOSMOS

   W naszej szkole kolejny raz gościło planetarium mobilne. Uczestniczyliśmy w seansie pt. ,,Podróż w kosmos”. Kosmos 360 stopni dookoła głowy - to najnowocześniejsza forma edukacji przyrodniczo- astronomicznej na świecie, a ostatnio rozwija się również w naszej szkole. To była super lekcja.
10


10

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO KIELC

    Mikołajki dla uczniów klas 5a i 5b okazały się ciekawą przygodą spędzoną na kręgielni, a następnie w kinie Helios w Kielcach. 6 grudnia spędzili czas wraz z bohaterami filmu „Za niebieskimi drzwiami”. Film ten zabiera widzów w niezwykłą podróż a magiczne drzwi prowadzą do pełnego fantazji świata „we śnie”. Wybierając ten film uczniowie wzięli pod uwagę, że część dochodów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

10

10

10

10


MIKOŁAJ

   6 grudnia tradycyjnie do naszej szkoły zawitał Mikołaj wraz ze swoją pomocnicą Śnieżynką. Odwiedził wszystkie klasy, wręczając uczniom prezenty. Dzieci odwdzięczały się piosenkami i wierszykami.

Mikołaj w kl. I B:

7

10

Mikołaj w klasie III B:

10

10

Mikołaj w klasie II A:

10

Mikołaj w klasie I A:

10


FESTYN MIKOŁAJKOWY

    5 grudnia w parku miejskim został zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy w Pińczowie Festyn Mikołajkowy. W wesołej zabawie wzięli udział uczniowie klas 0 i pierwszych z naszej szkoły. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych oraz w konkursie ozdabiania pierników. Miały okazję obejrzeć zabytkowe motocykle. Na rozgrzewkę serwowano pyszną, gorącą czekoladę, a także częstowano cukrową watą. Mikołaj i Śnieżynki rozdawały wszystkim upominki i cukierki.
   Zabawa była znakomita, zwłaszcza że pogoda dopisała.

7

7

7

7

ANDRZEJKI

    Koniec listopada w naszej szkole to tradycyjnie czas zabaw i wróżb andrzejkowych.
Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej podróży. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać. Oczywiście na naszych stołach królowały pyszności. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić.

Andrzejki w 3b

29

29

29

   Dnia 30.11.2016 roku odbyło się spotkanie andrzejkowe uczniów klasy 1a i ich rodziców. Wieczór przebiegał w atmosferze wróżb i magii. Dzieci zostały wprowadzone w tematykę obchodów Andrzejek (pochodzenie święta i tradycje z nim związane), a następnie każdy mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki licznym wróżbom, które  uczniowie samodzielnie przygotowali i przeprowadzili.
Zabawa odbywała się w stylu cygańskim. Przez cały czas towarzyszyła muzyka. Stroje uczniów okazały się bardzo wyszukane, co znacznie ubarwiło i uatrakcyjniło spotkanie. Była to wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudziły wyobraźnię dziecięcą, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

7

7

7WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT „PRZYTULISKO”

           W dniu 23 listopada br. uczniowie klasy 1a oraz przedstawiciele kl.3a udali się wraz z wychowawcą, p. pedagog oraz rodzicami do schroniska dla bezdomnych zwierząt „Przytulisko” w Busku Zdroju.
    Wizyta była ukoronowaniem akcji zbierania darów dla bezdomnych zwierząt.
    Na miejscu przywitała nas Pani Dorota, która na co dzień zajmuje się zwierzętami. Oprowadziła dzieci po terenie schroniska, pokazała warunki, w jakich one żyją. Opowiadała o historii niektórych piesków, uświadomiła, że posiadanie zwierzątka domowego oprócz przyjemności niesie też ze sobą wiele obowiązków, dlatego należy się poważnie zastanowić przed podjęciem decyzji o posiadaniu psa czy kota. Aby nasz pupilek był szczęśliwy, trzeba zapoznać się z jego potrzebami, zapewnić mu odpowiednie warunki, pożywienie i opiekę zdrowotną.
     Była to bardzo ważna lekcja odpowiedzialności i wrażliwości na los zwierząt. Mamy nadzieję, że główne przesłanie tej akcji uczniowie wezmą sobie do serca, nigdy nie zapomną o tym, że zwierzęta też czują i będą otwarci na niesienie im pomocy.

27

27

27

27


WARSZTATY ARCHEOLOGICZNE

   Uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w warsztatach archeologicznych w Muzeum Regionalnym w Pińczowie. Poznali przeszłość naszego regionu oraz różne eksponaty służące do życia codziennego. Warsztaty archeologiczne spełniły ich oczekiwania i dały im ogromną frajdę. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. To był wyjątkowy dzień dla każdego z nas.

17

17

17

17


APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    W bieżącym  roku przypada 98 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W programie  znalazł się montaż słowno – muzyczny, podczas którego nie zabrakło odniesień do historii, utworów poetyckich i pieśni patriotycznych.
  W trakcie uroczystości przypomniane zostały 123 lata niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności.
 11 listopada to jedno z najważniejszych świąt narodowych.

11

11

11

11

11

11

11


SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

   30.10.2016r. uczniowie zerówki zaprosili przedszkolaczków z naszego oddziału przedszkolnego. Dzieci pokazały dwa tańce edukacyjne, które pozwalają na utrwalenie samogłosek . Przedszkolakom bardzo spodobał się występ i nagrodziły tańczące dzieci brawami. Potem nastąpiły wspólne zabawy ruchowe. Następny występ już wkrótce.

6

6

6


ODWIEDZAMY CMENTARZ WOJSKOWY

     Uczniowie klas 3b i 2a udali się na cmentarz wojskowy. Sprzątali groby żołnierzy, palili znicze i nie zbrakło im chwil zadumy. To była bardzo ciekawa lekcja.

6


6

6

PODRÓŻ DO WNĘTRZA ZIEMI W CENTRUM GEOEDUKACJI

    Świętokrzyskie to geologiczny raj - pod takim hasłem rozpoczęliśmy przygodę 27 października. Uczniowie naszej szkoły z klas 3b i 2a uczestniczyli w warsztatach na temat ,,Szlifowanie okazów geologicznych”. Zwiedzanie instytutu uatrakcyjniły multimedialne ekspozycje.  Jedną z najciekawszych atrakcji Centrum była  Kapsuła 5d, która zabrała nas w „Podróż do wnętrza Ziemi”. Pełnię szczęścia dopełnił fantastyczny placu zabaw.

6


6

6

6


WIZYTA W LECZNICY ZWIERZĄT

     3 listopada 2016r. uczniowie klasy 1a odbyli wycieczkę do pobliskiej lecznicy dla zwierząt w celu poznania pracy lekarza weterynarza oraz usystematyzowania wiadomości na temat życia i hodowli zwierząt domowych. Wycieczka związana była z zagadnieniami omawianymi podczas zajęć edukacyjnych w ramach kręgu tematycznego „Zwierzęta w moim domu”. Lecznica ta, to w zasadzie  mała klinika weterynaryjna. Specjalizuje się w wykonywaniu trudnych i skomplikowanych zabiegów, jakie czasami są potrzebne naszym milusińskim. W czasie wizyty w lecznicy dzieci miały możliwość zobaczenia jak wyglądają gabinety zabiegowe, pokój diagnostyczny z aparatami RTG, obserwowały pieska przygotowywanego do zabiegu, na monitorze miały okazję zobaczyć zdjęcia RTG jego klatki piersiowej, poznały jego anatomię. Ponadto uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia prawdziwej sali operacyjnej, gdzie mogli zobaczyć z bliska warunki, w jakich pracują weterynarze- chirurdzy i wcześniej przygotowywanego do zabiegu pieska, leżącego na stole operacyjnym. Obserwowali tu monitoring pracy jego organizmu. Dzieci miały również okazję poznać kotka o imieniu Tygrys, którego głaskały i przytulały. Słuchały bicia jego serduszka. Lekarze opowiadali o sposobie pielęgnacji naszych pupili. Dzieci dowiedziały się, jak karmić zwierzęta domowe, jak się nimi opiekować i jak je wychowywać. Na koniec Pan doktor udzielił wyczerpujących odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez dzieci.  Wycieczka dostarczyła uczniom nie tylko ciekawych informacji, ale i niezapomnianych wrażeń. 

6


6

6

6
25 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ KUNDELKA

    Z tej okazji uczniowie klasy 1a rozpoczęli akcję zbierania darów dla zwierząt ze schroniska "Przytulisko" w Busku Zdroju pod hasłem:

"Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie." /J. Billings /

    Akcja skierowana jest do wszystkich ludzi o dobrym sercu. Potrwa do 18 listopada. Można pomóc bezdomnym zwierzętom przynosząc żywność w postaci karmy, kaszy, ryżu, makaronu lub akcesoria dla psa czy kota - obroże, smycze, miski, garnki, zabawki.  Ponieważ nadchodzi zima, mile widziane są legowiska, stare koce lub kołdry, którymi zwierzęta będą miały ocieplane budy. Pomóżmy przetrwać im ten szczególnie trudny okres.
Za każdy dar będziemy wdzięczni.

Uczniowie klasy 1a


POTYCZKI JĘZYKOWE

   Uczniowie zerówki uczestniczyli w warsztatach teatralnych pt."Szkrable - mała główka tworzy słówka", na które zostali zaproszeni przez Samorządowe Centrum Kultury w Pińczowie.
Poprzez zabawę poznawały język polski ucząc się m.in. poprawnej wymowy. Warsztaty poprowadzili Marcin i Izabela Witwiccy z Teatru Muzycznego Iwia z Gliwic.

   Zajęcia były częścią projektu "PIĘĆ S(ł)ÓW, czyli pińczowskie spotkania z językiem ojczystym" realizowanego przez PSCK ze środków pozyskanych z Narodowego Centrum Kultury.

17

17

17


UCZYMY SIĘ Z EKOLUDKIEM WTÓRNEGO WYKORZYSTANIA ODPADÓW


    Uczniowie klasy" 0" przystąpili do konkursu . Pracowali w grupach trzyosobowych ucząc się wtórnego wykorzystywania odpadów.Wszystkie zwierzaki były piękne, ale tylko jedna została wybrana na konkurs, a pozostałe są piękną dekoracją klasy.
Organizatorem jest Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych,
współorganizatorzy to: Kuratorium Oświaty w Kielcach, TVP Kielce,Echo dnia, Radio Kielce, WDK Kielce, Portal Informacji Kulturalnej.

DZIEŃ CHŁOPAKA W ZERÓWCE

17

17

17


JEDZ NA ZDROWIE

   Uczniowie zerówki wiedzą ,że trzeba się zdrowo odżywiać. Przygotowali samodzielnie owocowe sałatki, które potem zajadali ze smakiem.

Chcesz być zdrowy jedz owoce,
bo owoce dobra rzecz,
jeśli będziesz jadł codziennie
dobre zdrowie będziesz mieć.

16

16

16


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   W dniu 13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, zwany często Dniem Nauczyciela. Z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie klas IV - VI recytowali wiersze i śpiewali piosenki o nauczycielach, pokazywali zabawne scenki z życia szkoły. Nie obyło się również bez życzeń od najmłodszych uczniów szkoły, którzy podziękowali za pracę i poświęcenie wszystkim pracownikom naszej placówki, a następnie wręczyli im piękne, czerwone maki.

16

16

16

16

16

16

16


LEKCJA PRZYRODY

   11 października odbyła się ciekawa lekcja przyrody dla uczniów naszej szkoły. Mottem spotkania było ,, Cuda świata przyrody są tak wzniosłe, że osiągnięcia ludzkości do nich maleją”. Uczniowie poznali minerały,  kamienie i odpowiednio spreparowane okazy zwierząt morskich,  szczątki  dinozaurów oraz niesamowite muszle. To była doskonała lekcja.

14

14

14


PIERWSZAKI - ZDROWO I BEZPIECZNIE DO SZKOŁY

   Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w  akcji prowadzonej przez „Echo Dnia” przy wsparciu licznych partnerów pod tytułem: „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Zorganizowano ją   w Zespole Szkół numer 1 w Pińczowie.
   Opowieść i całą akcję prowadził Wojciech Stachurski. Najpierw Jeż Edek, czyli maskotka „Echa Dnia” zaśpiewała kilka piosenek, przy których dzieci klaskały i śpiewały. Następnie Pan Doktor rozmawiał z dziećmi na temat jedzenia. Pierwszaki usłyszały o warzywach, owocach i witaminach,   a także o tym, jak ważne jest śniadanie.
  Kolejnymi bohaterami bajki byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie.  Dzieci mogły przymierzyć hełm i maskę gazową, a także obejrzeć z bliska prądownicę.  Nie zabrakło także przedstawicieli z Komedy Powiatowej Policji w Pińczowie. Tłumaczyli dzieciom zasady bezpieczeństwa, mówili między innymi, że trzeba się rozejrzeć zanim przejdzie się przez „zebrę”,     a także o tym, że bardzo ważne jest, aby nosić odblaski. Następnie Agata Materek z pińczowskiej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego mówiła dzieciom o pracy w gospodarstwie. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, a na koniec wzięły udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu.

   Wszystkim klasom pierwszym robiono zdjęcia, które ukażą się w dodatku do "Echa Dnia" w dniu 1.12.2016r.  Wówczas rozpocznie się plebiscyt na "Najsympatyczniejszą klasę pierwszą".

4

4

4

4

4

6

6


DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI B

   Dzisiaj męska część klasy VI b  obchodziła swoje święto - Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki zaśpiewały chłopcom "Sto lat", złożyły życzenia oraz przygotowały słodki poczęstunek. Okazją do świętowania było również to, że jeden z kolegów, Igor Chrobot obchodził tego dnia dwunaste urodziny. Imprezę uświetniły kalambury przygotowane przez Basię Krawczyk. Wszyscy bawili się znakomicie.

4

4

4


POKAZ SZKOŁY TAŃCA I DOBRYCH MANIER

    W naszej szkole odbyło się spotkanie z artystami Ogólnopolskiej Szkoły Tańca i Dobrych Manier. Dzieci wspólnie z artystami wykonywały tańce dyskotekowe, nowoczesne oraz integracyjne. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w ciekawej lekcji. To była świetna zabawa i  super układy taneczne.

30

30

30

6


DZIEŃ CHŁOPAKA

    W klasie 3 b 30 września obchodziliśmy  „Dzień Chłopaka”. Był to dzień pełen przygód, niespodzianek i fantazji. Chłopcy otrzymali śliczne prezenty od dziewczynek, które również przygotowały ozdobne karty i koncert życzeń. Na koniec zaprosiliśmy kolegów na poczęstunek do Pizzerii Max. Co roku bardzo się staramy, w końcu mamy najwięcej chłopców w klasach szkolnych.

30

30

30

30


RAJD PIELGRZYMKOWY "ŚWIĘTY KRZYŻ 2016"

     W XVII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2016” uczestniczyło 35 turystów -pielgrzymów z naszej szkoły. Uczniowie wędrowali trasą zbójecką z Bielin, która była najbardziej popularną w tym roku. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy za wspólną wędrówkę po Górach Świętokrzyskich i modlitwę na Świętym Krzyżu.

26

26

26

26


SPOTKANIE Z PISARZEM

           Dnia 22 września 2016 r. uczniowie klasy VI b mogli uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu z pisarzem – Grzegorzem Kasdepke.  Autor bestsellerów książkowych, laureat wielu nagród              i wyróżnień literackich, m.in. Nagrody Kornela Makuszyńskiego, był gościem Biblioteki Publicznej       w Pińczowie.

Grzegorz Kasdepke jest pisarzem dobrze znanym młodym czytelnikom, autorem książek, m.in.: „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”, „Kacperiada”, „Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci”, „Detektyw Pozytywka”, „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci?”, „Mity dla dzieci”.

Bohaterowie książek pisarza zawojowali nie tylko biblioteki i księgarnie, ale i szkolne podręczniki do języka polskiego. Książki pana Grzegorza są niezwykłe i takie też było spotkanie.

Uczniowie przywitali gościa wielkimi brawami. Autor barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości, czytał fragmenty swoich książek. W drugiej części spotkania dzieci mogły zabawić się   w dziennikarzy i przeprowadzić z pisarzem wywiad. Uczniowie zadawali wiele pytań np. Ile napisał książek?, Kiedy zaczął pisać i czy lubi to robić?, Gdzie szuka natchnienia?

 Na zakończenie spotkania każdy uczeń mógł otrzymać dedykację oraz autograf autora.

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą.

24

24

24

24

24

24

24

24

24


WITAJ SZKOŁO!

   Dwa miesiące wakacji już za nami i niestety czas wrócić do szkoły. Tradycyjnie 1. września rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017 uroczystym apelem. Pan dyrektor Mirosław Madej powitał wszystkich uczniów i nauczycieli oraz licznie przybyłych rodziców. Szczególnie uroczyście przywitał dzieci, które rozpoczęły naukę w klasach pierwszych. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, a następnie pan dyrektor pasował ich na uczniów naszej szkoły. Na znak przynależności do społeczności szkolnej wszyscy otrzymali tarcze.

1

1

1

1

1

20Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
 odbędzie się  w naszej szkole 1 września o godzinie 10.00.

27