godło

  strona domowa

aktualności

o szkole

patron

galeria

 

Zespół Szkół w Pińczowie

Szkoła Podstawowa nr 2

im. Jana Pawła II

 28-400 Pińczów
  ul. 7 Źródeł 7
  tel. (0-41) 357-60-00
  NIP: 6621718004
  REGON: 001319933                                                                                                zssp2sekretariat@o2.pl

aktualności
FERIE W STOLICY

    Uczniowie naszej szkoły w drugim tygodniu ferii postanowili spędzić czas w Warszawie. Rozpoczęli pobyt od zwiedzania Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Zobaczyli Stadion Narodowy  i przeszli trasę piłkarską, gdzie mogli się poczuć jak Lewandowski czy Milik. Kluczowym punktem pobytu była wizyta w Sejmie RP. Dzieci oglądały z galerii sejmowej obrady na żywo oraz zwiedziły cały budynek. Spotkali  wielu parlamentarzystów, z którymi robili sobie zdjęcia i mogli zamienić parę słów. Za piękną postawę i dużą wiedzę dostali upominki. Organizatorzy dziękują rodzicom za pomoc i poświęcony czas.

19

19

19

19

19

19

19


BAL KARNAWAŁOWY

  
   Po ciężkiej pracy w I semestrze uczniowie niewątpliwie zasłużyli na rozrywkę. W tym tygodniu w naszej szkole odbyły się tradycyjne zabawy karnawałowe. Najpierw klasy IV - VI miały swoją dyskotekę. Natomiast klasy młodsze imprezowały przy dźwiękach orkiestry. Najmłodsi uczniowie na bal przygotowali sobie bajeczne stroje. W szkole zaroiło się od Spidermanów, Batmanów, policjantów, strażaków, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów… Były wróżki, księżniczki, smoki, tygrysy, motyle, biedronki oraz różne inne stwory. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Rodzice zadbali również o poczęstunek w klasach.
  Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, jak i rodzicom. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych.

21

21

21

21

21


JASEŁKA W KOŚCIELE PARAFIALNYM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
 
    Kapitalne dialogi  rozbawiające zebraną publiczność, rozśpiewane dzieci, przepiękne kostiumy, pełen kościół ludzi mimo dużego mrozu - tak w kilku słowach można opisać niedzielne jasełka w kościele parafialnym. Fantastycznie role anielskie i diabelskie odegrali uczniowie klasy III a przygotowani przez  P. Agnieszkę  Pawłowską – katechetkę oraz p. Dorotę wychowawczynię klasy. Oprawę muzyczną zapewniła p. Ela, a pięknie śpiewane kolędy opracowała i przygotowała wraz z chórem p. Urszula. W przygotowaniu strojów nieocenioną pomoc  ofiarowali rodzice. Spektakl bardzo podobał się widzom, którzy nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami na stojąco.

9

9

9

9

15

15JASEŁKA 2016

    Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli i z pomocą rodziców. Nie inaczej było w tym roku.
     W pięknie udekorowanej wnęce korytarza szkolnego zebrali się uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz uczniowie oddziału przedszkolnego. Piękna scenografia, oraz śpiew kolęd przez uczniów klasy I i chór szkolny wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.
O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy z klasy III a, którzy podjęli trud przedstawienia z humorem walki dobra ze złem – świata niebios i piekieł.
    Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało, za co słowa uznania i podziękowania wraz z życzeniami świątecznymi przekazał wicedyrektor szkoły p. Andrzej Cepak. 

9

9

9

9


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

     W dniu 19.12.16. uczniowie naszej szkoły z klasy III b wzięli udział w konkursie powiatowym: „Bezpieczna droga do szkoły”, gdzie zmagali się z testem wiedzy dotyczącym przepisów ruchu drogowego i przedstawili montaż słowno – muzyczny związany tematycznie z bezpieczeństwem.   W tym samym dniu rozstrzygnięto także część plastyczną konkursu dla klas młodszych. Uroczyste wręczenie nagród przez dyrektora szkoły, p. A. Cepaka odbyło się w dniu 21.12.16. podczas jasełek szkolnych.
Uczniowie nagrodzeni w części plastycznej konkursu:

1.    Wiktoria Liburska kl.IIIb.
2.    Nikola Ruchomska kl.IIIb.
3.    Martyna Budera kl IIa.
4.    Amelia Zuwała kl.IIb.
5.    Nikola Gwiadzińska kl.IIb.
6.    Maja Mazur kl IIb.
7.    Wiktoria Florczyk kl.IIb.
8.    Jakub Szulc kl.IIb.
9.    Maciej Marmur kl.IIa.
10.    Jacek Trojanowski kl.IIa.

    Uczniowie nagrodzeni z klasy IIIb za reprezentowanie szkoły, udział w teście wiedzy i przygotowanie części artystycznej w ramach konkursu to: Aleksandra Głogowiec, Julia Tyniec,. Mateusz Madej, Mateusz Burek, Jakub Cieślak, Szymon Boksa, Mirosław Wojciechowski.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.


2

2

2

2
21

Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i wypoczynek,
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary, szczęścia  i powodzenia


Życzą
uczniowie, Dyrekcja,
nauczyciele oraz pracownicy obsługi
Szkoły Podstawowej nr 2
w Pińczowie

KLASOWE WIGILIE

    W ostatnim dniu nauki przed świętami w klasach odbyły się wigilie. Uczniowie składali sobie nawzajem życzenia, łamiąc się opłatkiem. Później był poczęstunek przy odświętnym stole, a następnie odbywało się wspólne śpiewanie kolęd. Zobaczymy się już w nowym - 2017 roku.

Wigilia w klasie I B:

25

25

Wigilia w klasie I A:

29

Wigilia w klasie III B:

2

Wigilia w klasie III A:

9

9


WIGILIJNY WIECZÓR KLASY III B

      We wtorek, 20 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 2 w Pińczowie zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy 3b wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały dla swoich rodzin przedstawienie ,, Wieczór wigilijny”. Dzieci zachwyciły wszystkich zebranych pięknymi kostiumami oraz dużym zaangażowaniem włożonym w odegranie swoich ról. Młodzi aktorzy bardzo dobrze poradzili sobie ze scenicznym stresem,  przedstawiając licznej publiczności historię narodzin Jezusa. W kolejnej części spotkania udali się na stołówkę szkolną, gdzie mieli prawdziwą ucztę wigilijną. Był to niezwykły wieczór dla dzieci oraz ich rodzin.

25

25

25

25

25WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

    13 grudnia br. uczniowie klasy 1a oraz 2b uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek „Decora” w Miechowie, gdzie dowiedzieli się, jak powstają ozdoby choinkowe.
   Uczestniczyli tam w warsztatach plastycznych  połączonych ze zwiedzaniem zakładu, w którym wszystkie szklane ozdoby choinkowe są robione i ozdabiane ręcznie. Każdy z uczestników sam malował świąteczną bombkę. Okazało się, że nie jest to takie proste. Na początku trzeba ją zaprojektować, ustalić, w których miejscach namalować wzory, a potem malunki posypać brokatem, który sprawia, że bombka jest jeszcze piękniejsza. Takie malowanie okazało się dla uczniów fascynującym przeżyciem. Po zajęciach plastycznych wszyscy zwiedzili fabrykę, która jest jednym z większych producentów bombek artystycznych w Polsce i eksportuje swoje wyroby m.in. do USA i krajów Unii Europejskiej.  W czasie zwiedzania uczestnicy poznali proces powstawania bombek – od momentu ich projektowania, przez formowanie, srebrzenie i misterne ozdabianie aż do specjalistycznego pakowania. Każde szklane cudeńko pakowane jest w foliowy woreczek, który chroni bombkę przed wilgocią oraz osobne pudełeczko. Dzieci mogły zobaczyć, ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga wyprodukowanie takich bajecznych ozdób.
   Na koniec, w przyzakładowym sklepie, każdy zakupił jeszcze prezenty w postaci ozdób dla najbliższych i w świątecznych nastrojach powróciliśmy do Pińczowa.

29


29

29MIKOŁAJ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Święty Mikołaj do nas przychodzi,
dużo prezentów dzieciom przynosi.
W buciki wszystko zwinnie upycha
i jak czarodziej w pośpiechu znika.

    Dnia 6 grudnia do naszych Wesołych Kaczuszek przybył  św. Mikołaj i to nie  saniami z reniferami tylko jego pomocnik przyniósł go na plecach.  Fakt ten wywołał lawinę pytań do Mikołaja. Dzieci od wielu dni przygotowywały się do tego ważnego dnia. Uczyły się piosenek, wierszyków oraz pięknie przystroiły sale z pomocą pań nauczycielek. Było to dla nich ogromne przeżycie ponieważ to ich pierwszy rok w przedszkolu. Pojawienie się Mikołaja w drzwiach przedszkolnych wywołało na buźkach dzieci piękne uśmiechy.  Kaczuszki powitały Mikołaja radosną  piosenką pt.,, Mikołaj jedzie samochodem”.
   Następnie  Pani Renatka zaprowadziła Mikołaja na wygodne krzesełko, aby mógł odpocząć po tak długiej podróży. Mikołaj po krótkim odpytaniu dzieci każdemu wręczył cudowne prezenty. Po wręczeniu prezentów dzieci serdecznie podziękowały Mikołajowi  wspólnym tańcem oraz gorąco go pożegnały i zaprosiły ponownie za rok. Mikołaj nie był jedynym gościem w tym dniu.
   Nasze przedszkole odwiedzili również  rodzice. Dzieci wspólnie z rodzicami robiły bombki na naszą choinkę.  W mgnieniu oka dzięki kreatywności i dobrej  współpracy rodziców z  maluchami powstały  jedyne w swoim rodzaju  bombki. Później nastał czas na wspólną zabawę i tańce. Wszyscy bawili się świetnie. To był magiczny dzień dla naszych przedszkolaków pełen wrażeń i radości,  który zapewne długo zapamiętają.

21

21

21


STYPENDIADA

    W tegorocznej edycji Stypendiady Ogólnopolskiej uczniowie klas trzecich zmagali się w miesiącu grudniu w następujących konkurencjach:

1. Konkurs czytelniczy „Abecadło” – 5 XII 2016 r
2. Konkurs ortograficzny „Ortografek” – 7 XII 2016 r.
3. Konkurs matematyczny „Plusik” – 8 XII 2016 r
4. Konkurs plastyczny „Plastuś” – 12XII 2016 r.

Uczniowie przygotowywali się wcześniej z zakresu literatury dziecięcej, zagadnień matematycznych, ortograficznych oraz pokazali swoje zdolności artystyczne. Teraz z niecierpliwością czekają na wyniki. Życzymy im wielu sukcesów.

12

12

12


WYPRAWA W KOSMOS

   W naszej szkole kolejny raz gościło planetarium mobilne. Uczestniczyliśmy w seansie pt. ,,Podróż w kosmos”. Kosmos 360 stopni dookoła głowy - to najnowocześniejsza forma edukacji przyrodniczo- astronomicznej na świecie, a ostatnio rozwija się również w naszej szkole. To była super lekcja.
10


10

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO KIELC

    Mikołajki dla uczniów klas 5a i 5b okazały się ciekawą przygodą spędzoną na kręgielni, a następnie w kinie Helios w Kielcach. 6 grudnia spędzili czas wraz z bohaterami filmu „Za niebieskimi drzwiami”. Film ten zabiera widzów w niezwykłą podróż a magiczne drzwi prowadzą do pełnego fantazji świata „we śnie”. Wybierając ten film uczniowie wzięli pod uwagę, że część dochodów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

10

10

10

10


MIKOŁAJ

   6 grudnia tradycyjnie do naszej szkoły zawitał Mikołaj wraz ze swoją pomocnicą Śnieżynką. Odwiedził wszystkie klasy, wręczając uczniom prezenty. Dzieci odwdzięczały się piosenkami i wierszykami.

Mikołaj w kl. I B:

7

10

Mikołaj w klasie III B:

10

10

Mikołaj w klasie II A:

10

Mikołaj w klasie I A:

10


FESTYN MIKOŁAJKOWY

    5 grudnia w parku miejskim został zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy w Pińczowie Festyn Mikołajkowy. W wesołej zabawie wzięli udział uczniowie klas 0 i pierwszych z naszej szkoły. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych oraz w konkursie ozdabiania pierników. Miały okazję obejrzeć zabytkowe motocykle. Na rozgrzewkę serwowano pyszną, gorącą czekoladę, a także częstowano cukrową watą. Mikołaj i Śnieżynki rozdawały wszystkim upominki i cukierki.
   Zabawa była znakomita, zwłaszcza że pogoda dopisała.

7

7

7

7

ANDRZEJKI

    Koniec listopada w naszej szkole to tradycyjnie czas zabaw i wróżb andrzejkowych.
Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej podróży. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać. Oczywiście na naszych stołach królowały pyszności. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić.

Andrzejki w 3b

29

29

29

   Dnia 30.11.2016 roku odbyło się spotkanie andrzejkowe uczniów klasy 1a i ich rodziców. Wieczór przebiegał w atmosferze wróżb i magii. Dzieci zostały wprowadzone w tematykę obchodów Andrzejek (pochodzenie święta i tradycje z nim związane), a następnie każdy mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki licznym wróżbom, które  uczniowie samodzielnie przygotowali i przeprowadzili.
Zabawa odbywała się w stylu cygańskim. Przez cały czas towarzyszyła muzyka. Stroje uczniów okazały się bardzo wyszukane, co znacznie ubarwiło i uatrakcyjniło spotkanie. Była to wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudziły wyobraźnię dziecięcą, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

7

7

7WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT „PRZYTULISKO”

           W dniu 23 listopada br. uczniowie klasy 1a oraz przedstawiciele kl.3a udali się wraz z wychowawcą, p. pedagog oraz rodzicami do schroniska dla bezdomnych zwierząt „Przytulisko” w Busku Zdroju.
    Wizyta była ukoronowaniem akcji zbierania darów dla bezdomnych zwierząt.
    Na miejscu przywitała nas Pani Dorota, która na co dzień zajmuje się zwierzętami. Oprowadziła dzieci po terenie schroniska, pokazała warunki, w jakich one żyją. Opowiadała o historii niektórych piesków, uświadomiła, że posiadanie zwierzątka domowego oprócz przyjemności niesie też ze sobą wiele obowiązków, dlatego należy się poważnie zastanowić przed podjęciem decyzji o posiadaniu psa czy kota. Aby nasz pupilek był szczęśliwy, trzeba zapoznać się z jego potrzebami, zapewnić mu odpowiednie warunki, pożywienie i opiekę zdrowotną.
     Była to bardzo ważna lekcja odpowiedzialności i wrażliwości na los zwierząt. Mamy nadzieję, że główne przesłanie tej akcji uczniowie wezmą sobie do serca, nigdy nie zapomną o tym, że zwierzęta też czują i będą otwarci na niesienie im pomocy.

27

27

27

27


WARSZTATY ARCHEOLOGICZNE

   Uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w warsztatach archeologicznych w Muzeum Regionalnym w Pińczowie. Poznali przeszłość naszego regionu oraz różne eksponaty służące do życia codziennego. Warsztaty archeologiczne spełniły ich oczekiwania i dały im ogromną frajdę. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. To był wyjątkowy dzień dla każdego z nas.

17

17

17

17


APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    W bieżącym  roku przypada 98 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W programie  znalazł się montaż słowno – muzyczny, podczas którego nie zabrakło odniesień do historii, utworów poetyckich i pieśni patriotycznych.
  W trakcie uroczystości przypomniane zostały 123 lata niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności.
 11 listopada to jedno z najważniejszych świąt narodowych.

11

11

11

11

11

11

11


SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

   30.10.2016r. uczniowie zerówki zaprosili przedszkolaczków z naszego oddziału przedszkolnego. Dzieci pokazały dwa tańce edukacyjne, które pozwalają na utrwalenie samogłosek . Przedszkolakom bardzo spodobał się występ i nagrodziły tańczące dzieci brawami. Potem nastąpiły wspólne zabawy ruchowe. Następny występ już wkrótce.

6

6

6


ODWIEDZAMY CMENTARZ WOJSKOWY

     Uczniowie klas 3b i 2a udali się na cmentarz wojskowy. Sprzątali groby żołnierzy, palili znicze i nie zbrakło im chwil zadumy. To była bardzo ciekawa lekcja.

6


6

6

PODRÓŻ DO WNĘTRZA ZIEMI W CENTRUM GEOEDUKACJI

    Świętokrzyskie to geologiczny raj - pod takim hasłem rozpoczęliśmy przygodę 27 października. Uczniowie naszej szkoły z klas 3b i 2a uczestniczyli w warsztatach na temat ,,Szlifowanie okazów geologicznych”. Zwiedzanie instytutu uatrakcyjniły multimedialne ekspozycje.  Jedną z najciekawszych atrakcji Centrum była  Kapsuła 5d, która zabrała nas w „Podróż do wnętrza Ziemi”. Pełnię szczęścia dopełnił fantastyczny placu zabaw.

6


6

6

6


WIZYTA W LECZNICY ZWIERZĄT

     3 listopada 2016r. uczniowie klasy 1a odbyli wycieczkę do pobliskiej lecznicy dla zwierząt w celu poznania pracy lekarza weterynarza oraz usystematyzowania wiadomości na temat życia i hodowli zwierząt domowych. Wycieczka związana była z zagadnieniami omawianymi podczas zajęć edukacyjnych w ramach kręgu tematycznego „Zwierzęta w moim domu”. Lecznica ta, to w zasadzie  mała klinika weterynaryjna. Specjalizuje się w wykonywaniu trudnych i skomplikowanych zabiegów, jakie czasami są potrzebne naszym milusińskim. W czasie wizyty w lecznicy dzieci miały możliwość zobaczenia jak wyglądają gabinety zabiegowe, pokój diagnostyczny z aparatami RTG, obserwowały pieska przygotowywanego do zabiegu, na monitorze miały okazję zobaczyć zdjęcia RTG jego klatki piersiowej, poznały jego anatomię. Ponadto uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia prawdziwej sali operacyjnej, gdzie mogli zobaczyć z bliska warunki, w jakich pracują weterynarze- chirurdzy i wcześniej przygotowywanego do zabiegu pieska, leżącego na stole operacyjnym. Obserwowali tu monitoring pracy jego organizmu. Dzieci miały również okazję poznać kotka o imieniu Tygrys, którego głaskały i przytulały. Słuchały bicia jego serduszka. Lekarze opowiadali o sposobie pielęgnacji naszych pupili. Dzieci dowiedziały się, jak karmić zwierzęta domowe, jak się nimi opiekować i jak je wychowywać. Na koniec Pan doktor udzielił wyczerpujących odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez dzieci.  Wycieczka dostarczyła uczniom nie tylko ciekawych informacji, ale i niezapomnianych wrażeń. 

6


6

6

6
25 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ KUNDELKA

    Z tej okazji uczniowie klasy 1a rozpoczęli akcję zbierania darów dla zwierząt ze schroniska "Przytulisko" w Busku Zdroju pod hasłem:

"Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie." /J. Billings /

    Akcja skierowana jest do wszystkich ludzi o dobrym sercu. Potrwa do 18 listopada. Można pomóc bezdomnym zwierzętom przynosząc żywność w postaci karmy, kaszy, ryżu, makaronu lub akcesoria dla psa czy kota - obroże, smycze, miski, garnki, zabawki.  Ponieważ nadchodzi zima, mile widziane są legowiska, stare koce lub kołdry, którymi zwierzęta będą miały ocieplane budy. Pomóżmy przetrwać im ten szczególnie trudny okres.
Za każdy dar będziemy wdzięczni.

Uczniowie klasy 1a


POTYCZKI JĘZYKOWE

   Uczniowie zerówki uczestniczyli w warsztatach teatralnych pt."Szkrable - mała główka tworzy słówka", na które zostali zaproszeni przez Samorządowe Centrum Kultury w Pińczowie.
Poprzez zabawę poznawały język polski ucząc się m.in. poprawnej wymowy. Warsztaty poprowadzili Marcin i Izabela Witwiccy z Teatru Muzycznego Iwia z Gliwic.

   Zajęcia były częścią projektu "PIĘĆ S(ł)ÓW, czyli pińczowskie spotkania z językiem ojczystym" realizowanego przez PSCK ze środków pozyskanych z Narodowego Centrum Kultury.

17

17

17


UCZYMY SIĘ Z EKOLUDKIEM WTÓRNEGO WYKORZYSTANIA ODPADÓW


    Uczniowie klasy" 0" przystąpili do konkursu . Pracowali w grupach trzyosobowych ucząc się wtórnego wykorzystywania odpadów.Wszystkie zwierzaki były piękne, ale tylko jedna została wybrana na konkurs, a pozostałe są piękną dekoracją klasy.
Organizatorem jest Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych,
współorganizatorzy to: Kuratorium Oświaty w Kielcach, TVP Kielce,Echo dnia, Radio Kielce, WDK Kielce, Portal Informacji Kulturalnej.

DZIEŃ CHŁOPAKA W ZERÓWCE

17

17

17


JEDZ NA ZDROWIE

   Uczniowie zerówki wiedzą ,że trzeba się zdrowo odżywiać. Przygotowali samodzielnie owocowe sałatki, które potem zajadali ze smakiem.

Chcesz być zdrowy jedz owoce,
bo owoce dobra rzecz,
jeśli będziesz jadł codziennie
dobre zdrowie będziesz mieć.

16

16

16


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   W dniu 13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, zwany często Dniem Nauczyciela. Z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie klas IV - VI recytowali wiersze i śpiewali piosenki o nauczycielach, pokazywali zabawne scenki z życia szkoły. Nie obyło się również bez życzeń od najmłodszych uczniów szkoły, którzy podziękowali za pracę i poświęcenie wszystkim pracownikom naszej placówki, a następnie wręczyli im piękne, czerwone maki.

16

16

16

16

16

16

16


LEKCJA PRZYRODY

   11 października odbyła się ciekawa lekcja przyrody dla uczniów naszej szkoły. Mottem spotkania było ,, Cuda świata przyrody są tak wzniosłe, że osiągnięcia ludzkości do nich maleją”. Uczniowie poznali minerały,  kamienie i odpowiednio spreparowane okazy zwierząt morskich,  szczątki  dinozaurów oraz niesamowite muszle. To była doskonała lekcja.

14

14

14


PIERWSZAKI - ZDROWO I BEZPIECZNIE DO SZKOŁY

   Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w  akcji prowadzonej przez „Echo Dnia” przy wsparciu licznych partnerów pod tytułem: „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Zorganizowano ją   w Zespole Szkół numer 1 w Pińczowie.
   Opowieść i całą akcję prowadził Wojciech Stachurski. Najpierw Jeż Edek, czyli maskotka „Echa Dnia” zaśpiewała kilka piosenek, przy których dzieci klaskały i śpiewały. Następnie Pan Doktor rozmawiał z dziećmi na temat jedzenia. Pierwszaki usłyszały o warzywach, owocach i witaminach,   a także o tym, jak ważne jest śniadanie.
  Kolejnymi bohaterami bajki byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie.  Dzieci mogły przymierzyć hełm i maskę gazową, a także obejrzeć z bliska prądownicę.  Nie zabrakło także przedstawicieli z Komedy Powiatowej Policji w Pińczowie. Tłumaczyli dzieciom zasady bezpieczeństwa, mówili między innymi, że trzeba się rozejrzeć zanim przejdzie się przez „zebrę”,     a także o tym, że bardzo ważne jest, aby nosić odblaski. Następnie Agata Materek z pińczowskiej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego mówiła dzieciom o pracy w gospodarstwie. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, a na koniec wzięły udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu.

   Wszystkim klasom pierwszym robiono zdjęcia, które ukażą się w dodatku do "Echa Dnia" w dniu 1.12.2016r.  Wówczas rozpocznie się plebiscyt na "Najsympatyczniejszą klasę pierwszą".

4

4

4

4

4

6

6


DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI B

   Dzisiaj męska część klasy VI b  obchodziła swoje święto - Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki zaśpiewały chłopcom "Sto lat", złożyły życzenia oraz przygotowały słodki poczęstunek. Okazją do świętowania było również to, że jeden z kolegów, Igor Chrobot obchodził tego dnia dwunaste urodziny. Imprezę uświetniły kalambury przygotowane przez Basię Krawczyk. Wszyscy bawili się znakomicie.

4

4

4


POKAZ SZKOŁY TAŃCA I DOBRYCH MANIER

    W naszej szkole odbyło się spotkanie z artystami Ogólnopolskiej Szkoły Tańca i Dobrych Manier. Dzieci wspólnie z artystami wykonywały tańce dyskotekowe, nowoczesne oraz integracyjne. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w ciekawej lekcji. To była świetna zabawa i  super układy taneczne.

30

30

30

6


DZIEŃ CHŁOPAKA

    W klasie 3 b 30 września obchodziliśmy  „Dzień Chłopaka”. Był to dzień pełen przygód, niespodzianek i fantazji. Chłopcy otrzymali śliczne prezenty od dziewczynek, które również przygotowały ozdobne karty i koncert życzeń. Na koniec zaprosiliśmy kolegów na poczęstunek do Pizzerii Max. Co roku bardzo się staramy, w końcu mamy najwięcej chłopców w klasach szkolnych.

30

30

30

30


RAJD PIELGRZYMKOWY "ŚWIĘTY KRZYŻ 2016"

     W XVII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2016” uczestniczyło 35 turystów -pielgrzymów z naszej szkoły. Uczniowie wędrowali trasą zbójecką z Bielin, która była najbardziej popularną w tym roku. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy za wspólną wędrówkę po Górach Świętokrzyskich i modlitwę na Świętym Krzyżu.

26

26

26

26


SPOTKANIE Z PISARZEM

           Dnia 22 września 2016 r. uczniowie klasy VI b mogli uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu z pisarzem – Grzegorzem Kasdepke.  Autor bestsellerów książkowych, laureat wielu nagród              i wyróżnień literackich, m.in. Nagrody Kornela Makuszyńskiego, był gościem Biblioteki Publicznej       w Pińczowie.

Grzegorz Kasdepke jest pisarzem dobrze znanym młodym czytelnikom, autorem książek, m.in.: „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”, „Kacperiada”, „Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci”, „Detektyw Pozytywka”, „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci?”, „Mity dla dzieci”.

Bohaterowie książek pisarza zawojowali nie tylko biblioteki i księgarnie, ale i szkolne podręczniki do języka polskiego. Książki pana Grzegorza są niezwykłe i takie też było spotkanie.

Uczniowie przywitali gościa wielkimi brawami. Autor barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości, czytał fragmenty swoich książek. W drugiej części spotkania dzieci mogły zabawić się   w dziennikarzy i przeprowadzić z pisarzem wywiad. Uczniowie zadawali wiele pytań np. Ile napisał książek?, Kiedy zaczął pisać i czy lubi to robić?, Gdzie szuka natchnienia?

 Na zakończenie spotkania każdy uczeń mógł otrzymać dedykację oraz autograf autora.

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą.

24

24

24

24

24

24

24

24

24


WITAJ SZKOŁO!

   Dwa miesiące wakacji już za nami i niestety czas wrócić do szkoły. Tradycyjnie 1. września rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017 uroczystym apelem. Pan dyrektor Mirosław Madej powitał wszystkich uczniów i nauczycieli oraz licznie przybyłych rodziców. Szczególnie uroczyście przywitał dzieci, które rozpoczęły naukę w klasach pierwszych. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, a następnie pan dyrektor pasował ich na uczniów naszej szkoły. Na znak przynależności do społeczności szkolnej wszyscy otrzymali tarcze.

1

1

1

1

1

20Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
 odbędzie się  w naszej szkole 1 września o godzinie 10.00.

27